Európa

Favoritmi na scudetto Inter i posilnený Juventus, obhajcom je AC Miláno
Talianska futbalová Serie A odštartuje cez víkend nový ročník aj s viacerými slovenskými legionármi na súpiskách klubov. V minulej sezóne spečatilo milánske AC svoj prvý titul po jedenástich rokoch až v poslednom kole s náskokom dvoch bodov pred mestským rivalom Interom a aj v nadchádzajúcej sa očakáva dramatický boj o špicu tabuľky.
×
Real Madrid zdolal Frankfurt a piatykrát získal Superpohár UEFA
Futbalisti Realu Madrid získali piatykrát v histórii Superpohár UEFA. Úradujúci šampióni Ligy majstrov zdolali v stredu na Olympijskom štadióne v Helsinkách víťaza Európskej ligy Eintracht Frankfurt 2:0. Gólmi o tom rozhodli David Alaba v prvom a Karim Benzema v druhom polčase.
×
Rangers, PSV Eindhoven a Dynamo Kyjev postúpili do play off, premožiteľ Slovana neuspel
Futbalisti Viktorie Plzeň postúpili do play off Ligy majstrov. Po výhre na pôde Šeriffu Tiraspoľ 2:1 v prvom zápase zdolali moldavského súpera rovnakým výsledkom aj v utorok v odvete 3. predkola na svojom štadióne. V domácom drese nastúpil od 73. minúty René Dedič, ďalší slovenský útočník Matej Trusa sa dostal na ihrisko v 90. minúte.