Šport

Atletico sa priblížilo k titulu, Barcelona stratila šancu
Futbalisti Atletica Madrid otočili v závere zápasu s Osasunou Pamplona stav z 0:1 na 2:1 v nedeľňajšom stretnutí predposledného 37. kola La Ligy. Udržali sa tak na čele španielskej La Ligy o dva body pred Realom Madrid, ktorý zvíťazil v Bilbau 1:0. Barcelona po domácej prehre s Vigom 1:2 už titul nezíska.
×
Tampa Bay uspela v prvom zápase na ľade Floridy, Ostrovania uspeli v Pittsburghu
Hokejisti Tampy Bay ako obhajcovia Stanleyho pohára vstúpili úspešne do 1. kola play off NHL. V úvodnom zápase semifinále Centrálnej divízie zvíťazili na ľade Floridy 5:4. Dvoma gólmi v tretej tretine otočil výsledok Brayden Point, slovenský obranca Erik Černák v drese Lightning nebodoval, pripísal si dve plusky.
×
Dvojkajak tretí, Petrla: "Samo s Adamom išli výborne"
Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž, Adam Botek obsadil v A-finále K2 na 1000 m v 1. kole Svetového pohára v Szegede tretie miesto so stratou 0,66 s na víťazných Nemcov Maxa Hoffa a Jacoba Schopfa. Úradujúci majstri sveta v dramatickom finiši odrazili nápor českej posádky Josef Dostál, Radek Slouf, ktorá skončila druhá.
×
Víťazstvo spečatilo piatu priečku, Kiru s Pavúkom potešilo ocenenie (FOTO)
Futbalisti FC Košice ukončia sezónu 2020-21 na piatej pozícii. Pred sebou síce ešte majú jeden zápas na ihrisku posledného Popradu, no víťazstvo Skalice v Šamoríne rozhodlo o tom, že zverencom trénera Jozefa Vukušiča už k prípadnému tabuľkovému posunu nestačilo ani domáce víťazstvo nad B-tímom Žiliny.
×
Washington v úvodnom zápase play off zdolal Boston
Hokejisti Washingtonu vstúpili úspešne do 1. kola play off NHL. V úvodnom zápase semifinále Východnej divízie zdolali na svojom ľade Boston 3:2 po predĺžení. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Capitals proti svojmu bývalému klubu 19:07 minúty a mal plusový bod, brankár Jaroslav Halák nebol ani na striedačke Bruins.
×
Ramsay prezradil záverečnú nomináciu na MS
Do záverečnej nominácie slovenskej hokejovej reprezentácie pre majstrovstvá sveta v Rige sa nedostali obranca Patrik Koch a útočníci Patrik Hrehorčák a Pavol Regenda. Dvadsaťosemčlenný káder oznámil v sobotu generálny manažér SR Miroslav Šatan.