Šport

Ružomberok podľahol Trabzonsporu, Dunajská Streda utrpela debakel, Trnava remizovala
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali s tureckým Trabzonsporom 0:2 v úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy. V oboch polčasoch si vypracovali viacero šancí na skórovanie, ale nestačilo im k tomu ani osem striel na bránku. Úvodný gól duelu strelil v 39. minúte útočník hostí Trezeguet, skóre upravil v nadstavenom čase Canak. Odveta je na programe vo štvrtok 1. augusta v Turecku.
×
Pačinda zamieril po konci v Košiciach ku konkurentovi z východu
Slovenský futbalový útočník Erik Pačinda podpísal zmluvu do konca kalendárneho roka 2024 s MFK Zemplín Michalovce. K najvýchodnejšiemu účastníkovi Niké ligy zamieril po tom, čo sa dohodol na ukončení spolupráce v FC Košice. Michalovský klub informoval o novej posile na tlačovej konferencii.
×
Košickí futbalisti túžia po prvej šestke, siláckym rečiam sa radšej vyhýbajú
Futbalisti FC Košice vstúpia do sezóny 2024/2025 s cieľom dosiahnuť lepšie výsledky než v predošlej, ktorá bola pre klub prvá v najvyššej súťaži. V kádri nastalo viacero zmien s cieľom vybudovať káder, ktorý bude bojovať o stred tabuľky a prvú šestku. Jednou z ambícií do nasledujúceho ročníka je aj začiatok výstavby futbalovej akadémie.
×
Slovenskú vlajku ponesie Košičanka Paňková
Vlajkonosičmi slovenskej výpravy na piatkovom otváracom ceremoniáli olympiády v Paríži budú vodní slalomári Jakub Grigar a Zuzana Paňková. Vo štvrtok o tom informoval portál Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).
×
Krivošík sa po konci v Mladej Boleslavi vrátil do HC Košice
hokejový útočník Filip Krivošík sa po nedávnom ukončení pôsobenia v Mladej Boleslavi vrátil do HC Košice. Dres "oceliarov" si obliekal v úvode uplynulej sezóny 2023/2024, následne zamieril k českému extraligistovi. Košický klub informoval o staronovej akvizícii na oficiálnej stránke.
×
Oslabený Slovan uhral remízu v Celje
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali na ihrisku slovinského NK Celje 1:1 v prvom zápase druhého predkola Ligy majstrov. Ich gól strelil v 11. minúte David Strelec, keď odpovedal na presný zásah Luku Bobičanca z priameho kopu. "Belasí" hrali od 31. minúty bez stredopoliara Kyriakosa Savvidisa, ktorý dostal po faule červenú kartu. Odveta je na programe v utorok 30. júla od 20.30 h v Bratislave.
×
Francúzske Alpy podmienečne potvrdili ako dejisko ZOH v roku 2030, Salt Lake má definitívu
Francúzske Alpy by mali hostiť zimné olympijské hry v roku 2030. Delegáti 142. zasadnutia MOV ich v stredu potvrdili ako dejisko hier zatiaľ iba podmienečne, keďže po predčasných voľbách vo Francúzsku chýbajú k definitíve všetky potrebné vládne i regionálne záruky a garancie. Centrom hier v roku 2030 bude prímorské stredisko Nice spolu s alpskými regiónmi krajiny.