Šport

Slovan prehral s Kodaňou, Slavia zdolala Union Berlín
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí F-skupiny Európskej konferenčnej ligy s FC Kodaň 1:3. Na Tehelnom poli síce domáci Ezekiel Henty vyrovnal po vedúcom góle Jonasa Winda, ale plný bodový zisk pre hostí zariadil v závere prvého polčasu Jens Stage a výsledok postil po zmene strán z jedenástky opäť Wind.
×
Košičanom to začalo sypať, brzdou sú naďalej vylúčenia
Košickí hokejisti ukončili svoje účinkovanie v základnej skupine Slovenského pohára víťazstvom 5:2 nad východoslovenským rivalom z Michaloviec. V zápase rozdielnych tretín začali výborne a do vedenia ich poslal už v 41. sekunde Vadim Pereskokov. Na začiatku tretej minúty zaujal pästný súboj Jakuba Cibáka s Marekom Mašlonkom a divákov roztlieskal aj gól Adama Lapšanského v 13. minúte.
×
P. Sagan druhý, vyhral Hodeg
Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto vo štvrtkovej 1. etape 65. ročníka medzinárodných pretekov Okolo Slovenska. Z triumfu i žltého dresu sa tešil Kolumbijčan Alvaro Jose Hodeg. Jazdec stajne Deceuninck-QuickStep bol najrýchlejší v hromadnom dojazde a 158,4 km dlhú trať so štartom a cieľom v Košiciach zvládol za 3:34:38 h. Tretí finišoval Juhoafričan Reinardt Janse van Rensburg (Qhubeka NextHash).
×
V súťažiach MMM v Košiciach bude takmer 7000 štartujúcich
Na štart disciplín dvojdňového podujatia 98. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach (2. a 3. októbra) je registrovaných takmer 7000 bežcov. Na maratón sa prihlásilo 1402 vytrvalcov, na polmaratón 3035 pretekárov, U.S. Steel Family Run absolvuje 1389 bežcov, ďalší budú štartovať v štafete Magna 4x1/4 maratón (659), inline (191) a handbike 20 km (21).
×
Šláger v Miláne rozhodol Rodrygo, Ajax potiahol štvorgólový strelec
Futbalisti Paríža St. Germain remizovali vo svojom prvom zápase Ligy majstrov 2021/2022 na ihrisku FC Bruggy 1:1. V šlágri stredajšieho programu zvíťazil Real Madrid v Miláne nad Interom 1:0, Milan Škriniar odohral za domácich celý zápas. Hrdinom večera bol Sebastian Haller z Ajaxu Amsterdam, ktorý sa na triumfe holandského majstra na ihrisku Sportingu Lisabon 5:1 podieľal štyrmi gólmi.
×
Prológ Okolo Slovenska vyhral Groves, P. Sagan skončil desiaty
Austrálsky cyklista Kaden Groves zvíťazil v úvodnom prológu 65. ročníka medzinárodných pretekov Okolo Slovenska a dostal sa na čelo celkového poradia. Domáci favorit Peter Sagan z Bora-Hansgrohe obsadil 10. miesto a získal dres pre najlepšieho Slováka.