Šport

Oceliari utiekli hrobárovi z lopaty
Vyše sedem tisíc divákov v Steel aréne zažilo v pondelok večer najväčšiu drámu aktuálnej sezóny. S nožom na krku hrajúci košickí hokejisti v piatom štvrťfinálovom súboji proti Popradu trikrát prehrávali a v predĺžení sa po góle Justina Buzzea ocitli na okamih v pozícii vypadávajúceho tímu. Rozhodcovia však gól pre posunutú bránku neuznali a rozuzlenie neuveriteľnej drámy tak priniesol až gól Eduarda Šedivého zo 77. minúty.
×
Akademici odštartovali play-off na jednotku, Leško sa uviedol gólmi
Florbalisti ATU Košice zvíťazili v oboch víkendových stretnutiach štvrťfinále play-off nad tímom 1.FBC Trenčín a v sérii hranej na tri víťazstvá sa tak ujali vedenia 2:0. Po sobotňajšom triumfe 6:2 uspeli v nedeľu výsledkom 10:6.
×
Pohárový triumf ako ideálny darček pre jubilujúceho trénera
Víťazkami Slovenského pohára v hádzanej sa v nedeľu v košickej hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša stali hráčky Iuventy Michalovce, keď vo finále zdolali súperky z HK Slovan Duslo Šaľa 30:22 a siedmykrát za sebou tak obhájili svoje prvenstvo. Okrem jubilejnej desiatej trofeje z doterajších 41 ročníkov získali aj právo účasti v Pohári EHF.