Šport

Toronto vyrovnalo klubový rekord
Hokejisti Washingtonu Capitals v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym triumfovali v zámorskej NHL na ľade Caroliny Hurricanes 4:2. Z výhry sa tešil aj útočník Tomáš Tatar, jeho New Jersey zdolalo doma Philadelphiu 5:2. Brankár Jaroslav Halák predviedol 39 zákrokov, no Vancouver prehral v Bostone tesne 2:3.
×
V prestížnom derby úradoval rýchlonohý Hernandez, sympatická stíhacia jazda Košičanov (FOTO)
Hádzanári Tatrana Prešov uspeli aj vo svojom dvanástom zápase aktuálnej extraligovej sezóny. Vo východniarskom derby dvoch aktuálne najvyššie postavených tímov tabuľky vyhrali na palubovke HK Košice 29:26.
×
Španieli titul neobhája, skončili na štíte Rusov
Tenisti Španielska neobhája triumf v Davisovom pohári. Rozhodla o tom ich nedeľňajšia prehra 1:2 s Ruskom v Madride, ktorá odsunula domácich na nepostupové druhé miesto tabuľky A-skupiny. Marcel Granollers a Feliciano Lopez prehrali v rozhodujúcej štvorhre s duom Aslan Karacev, Andrej Rubľov 6:4, 2:6 a 4:6.
×
Vlhová je po malej chybičke druhá, domáci triumf oslavuje Shiffrinová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v nedeľnom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone nestačila iba na domácu hviezdu Mikaelu Shiffrinovú, za ktorou zaostala o 75 stotín sekundy.
×
Sekera excelentnou prihrávkou zariadil triumf Dallasu
Hokejisti Dallasu zvíťazili v zápase NHL na ľade Arizony 3:2. Slovenský obranca Stars Andrej Sekera 49. minúte vyslal excelentnú prihrávku Jasonovi Robertsonovi, ktorý do odkrytej bránky rozhodol o triumfe hostí. Sekera zaznamenal druhú asistenciu v ročníku, na ľade strávil vyše 10 minút, zapísal si jeden plusový bod, dve strely a dve trestné minúty.