Šport

Osemnástka prehrala dôležitý duel s Lotyšmi
Slovenskí hokejisti prehrali aj vo svojom druhom zápase na MS do 18 rokov vo Fínsku. V piatkovom stretnutí A-skupiny podľahli Lotyšsku 3:5. Góly Slovenska zaznamenali Tobias Tomík, Michal Svrček a Andreas Straka. Mužstvo Martina Dendisa predtým nestačilo na amerických rovesníkov vysoko 0:9.
×
Carolina blízko postupu, Brind'Amour: "Podržal nás brankár"
Hokejisti Tampy Bay sú na pokraji vyradenia v 1. kole play off zámorskej NHL. Vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie prehrali Lightning v noci na piatok aj tretí duel s Floridou, tentoraz podľahli na domácom ľade 3:5 a v sérii vedie ich súper už 3:0 na zápasy. Tampe nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý odohral vyše 20 minút a okrem jednej strely rozdal jedenásť hitov.
×
Mladí Slováci vykročili do šampionátu debaklom
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v úvodnom zápase majstrovstiev sveta vo Fínsku s USA 0:9. Obhajcovia titulu mali duel od úvodu pod kontrolou a v každej tretine strelili po tri góly. Hetrikom sa zaskvel Cole Eiserman, štyri body nazbieral James Hagens (2+2). Slováci nastúpia na ďalší zápas v A-skupine v piatok o 13.00 SELČ proti Lotyšsku.
×
Hladkanie v obrane nahradila „márovačka“. Na favorita však nestačil ani zlepšený výkon (FOTO)
V prvom semifinálovom zápase prehrali košickí hádzanári v prešovskej Tatran Handball Aréne hladko o 16 gólov a pred domácim súbojom sľubovali väčší odpor. Ten v hale Slavomíra Šipoša naozaj predviedli.
×
Najlepší tím západu prehráva s Vegas už 0:2, Boston zdolal Toronto
Najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti NHL Dallas prehráva v 1. kole play off NHL s tímom Vegas už 0:2 na zápasy. V noci na štvrtok prehral aj v druhom domácom stretnutí série a to 1:3. Boston zvíťazil v Toronte 4:2 a vedie 2:1 na zápasy. Los Angeles vyrovnalo stav série s Edmontonom na 1:1, keď v druhom meraní síl zvíťazilo 5:4 po predĺžení.
×
Nitra získala druhý titul, triumf 2:1 nad Spišiakmi zariadil Bubela
Hokejisti HK Nitra sa stali majstrami Tipos extraligy v sezóne 2023/24. V štvrtom finálovom stretnutí play off zdolali Spišskú Nová Ves 2:1 po predĺžení a v sérii triumfovali 4:0 na zápasy. Víťazný gól zaznamenal v 62. minúte Miloš Bubela. Pre "corgoňov" je to druhý slovenský titul v histórii.