Šport

Haláka vyhlásili za prvú hviezdu, Tatar ani Ružička nebodovali
Slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za prvú hviezdu nočného zápasu NHL, v ktorom hokejisti New Yorku Rangers zdolali Vegas Golden Knights 4:1. Zneškodnil 33 striel hostí a pripísal si piate víťazstvo za sebou. Z víťazstva sa tešil aj útočník New Jersey Tomáš Tatar, ktorého tím uspel v Dallase 3:2 po predĺžení.
×
Košičania podľahli Banskej Bystrici, Spišiaci uspeli vo Zvolene
Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:1 po predĺžení. O ich víťazstve rozhodol Alex Tamáši. Pre "baranov" to bolo tretie víťazstvo za sebou.
×
EYOF: Slovenky prehrali vo finále s Češkami a získali striebro
Slovenské reprezentantky do 16 rokov získali strieborné medaily na dievčenskom hokejovom turnaji na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF). V piatkovom finálovom zápase napriek obetavému výkonu a vynikajúcej brankárke Mariane Sumegovej podľahli českým rovesníčkam 1:4. Súperky rozhodli o celkovom triumfe v záverečných pätnástich minútach duelu. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.
×
Trio hokejových osobností potešilo žiakov na Považskej. Gáborík tancoval, Nagy žongloval
Piatkové vyučovanie na Základnej škole Považská 12 v Košiciach narušila návšteva troch hostí zvučného mena. Medzi žiakov hokejových tried zavítali majster sveta Ladislav Nagy, víťaz Stanleyho pohára Marián Gáborík a víťaz Calder Cupu Boris Valábik. Trojica hokejových osobností strávila v spoločnosti detí príjemnú hodinovú besedu zakončenú autogramiádou.
×
Djokovič vo finále proti Tsitsipasovi, môže vyrovnať Nadala
Srbský tenista Novak Djokovič bude v nedeľu proti Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi bojovať o svoj desiaty titul na Australian Open. Štvrtý nasadený hráč potvrdil v druhom piatkovom semifinále mužskej dvojhry pozíciu favorita a Američana Tommyho Paula zdolal hladko v troch setoch 7:5, 6:1 a 6:2.
×
Veľký úspech Jamrichovej. Talentovaná tenistka vyhrala juniorskú štvorhru na Australian Open
Slovenská tenistka Renáta Jamrichová s Taliankou Federicou Urgesiovou triumfovali vo štvorhre junioriek na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Vo finále vyhrali nad štvrtou nasadenou japonskou dvojicou Haju Kinošitová, Sara Saitová 7:6 (5), 1:6 a 10:7.
×
Tsitsipas zdolal Chačanova a prebojoval sa do finále
Grécky tenista Stefanos Tsitsipas sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V pozícii turnajovej trojky zdolal v semifinále osemnásteho nasadeného Rusa Karena Chačanova 7:6 (2), 6:4, 6:7 (6) a 6:3.
×
Tampa s Černákom vyrovnala klubový rekord, z výhry sa tešil aj Fehérváry
Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom zdolali v noci na piatok v NHL Boston 3:2 a presekli lídrovi súťaže jeho šesťzápasovú víťaznú šnúru. Z víťazstva sa tešil aj Martin Fehérváry, ktorého Washington vyhral nad Pittsburghom 3:2 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci nájazd premenil Nicklas Bäckström. Hetrikmi sa blysli Nick Schmaltz z Arizony a Frank Vatrano z Anaheimu.