Svet

Pánik opúšťa Washington
Richard Pánik bude pokračovať v kariére v Detroite Red Wings. Jeho doterajší zamestnávateľ Washington Capitals ho tam poslal spolu s Jakubom Vránom a výbermi v 1. kole tohtoročného a v 2. kole budúcoročného draftu NHL výmenou za Anthonyho Manthu.
×
Studenič si užil premiéru v NHL, Chárov triumfálny návrat do Bostonu
Slovenský hokejový útočník Marián Studenič má za sebou debut v prestížnej NHL. V noci na pondelok odohral proti Pittsburghu na pravom krídle tretej formácie New Jersey vyše desať minút, počas ktorých zaznamenal jeden mínusový bod a dve strely. Jeho tím prehral 2:5, v drese Penguins sa zaskvel hetrikom Jake Guentzel.
×
Černák skóroval, prvý bod Jaroša, Matthews zažiaril hetrikom
Erik Černák pomohol v noci na nedeľu v zámorskej NHL jedným gólom k víťazstvu Tampy Bay na ľade Nashvillu 3:0. V 35. minúte zvýšil na priebežných 2:0 pre hostí, bol to jeho druhý presný zásah v sezóne. Tradičnou oporou Lightning bol Andrej Vasilevskij, ruský brankár zlikvidoval všetkých 36 striel súpera a zaknihoval si 25. shutout v profiligovej kariére, štvrtý v tomto ročníku.