Svet

Haláka prekonal iba Hayes, Černák nedohral
Hokejisti Bostonu Bruins sa v noci na nedeľu v súboji zámorskej NHL proti Philadelphii Flyers mohli oprieť o kvalitný výkon Jaroslava Haláka. Slovenský brankár si pri svojom druhom štarte v novej sezóne pripísal 16 úspešných zákrokov a pomohol svojmu tímu k vysokému víťazstvu 6:1. Prekonal ho iba Kevin Hayes na začiatku druhej tretiny.
×
Chára sa zapísal do histórie, impozantný vstup Sekerovho Dallasu
Zdeno Chára zaznamenal prvý kanadský bod po prestupe do Washingtonu Capitals. V piatom zápase novej sezóny zámorskej NHL prispel v noci na sobotu k víťazstvu svojho tímu nad Buffalom Sabres 4:3 po nájazdoch asistenciou pri góle českého útočníka Jakuba Vránu. V nájazdoch rozhodol John Carlson.