Svet

Blesky sú už iba krok od zisku Stanleyho pohára
Hokejistov Tampy Bay delí jedno víťazstvo od zisku Stanleyho pohára. Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili vo štvrtom zápase finále play off NHL nad Dallasom Stars 5:4 po predĺžení a v sérii vedú 3:1. Piaty duel je na programe v noci na nedeľu o 2.00 SELČ.
×
Tampa uspela v treťom finále, veľký návrat Stamkosa
Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v treťom zápase finále play off NHL nad Dallasom 5:2 a v sérii vedú 2:1. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese "bleskov" 17:50 minúty a pripísal si dve trestné minúty. Jeho krajan v tíme súpera Andrej Sekera strávil na ľade sedemnásť minút. Víťaz Stanley Cupu môže byť známy už cez víkend, zápasy číslo štyri a päť sú na programe v priebehu 24 hodín v noci na sobotu a nedeľu.