Svet

O triumfe "lavín" rozhodol Manson, Černák sa zranil pri blokovaní strely
Hokejisti Tampy Bay vyhrali v prvom dueli 2. kola play off NHL na ľade Floridy 4:1. Dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára rozhodol ouvertúru semifinále Východnej konferencie tromi gólmi v záverečnej tretine. Duel nedohral slovenský obranca hostí Erik Černák, ktorý sa v prostrednej časti zranil pri blokovaní strely súpera.
×
Rangers i Flames postúpili po góloch v predĺžení
Hokejisti Calgary Flames postúpili do semifinále Západnej konferencie play off zámorskej NHL. V rozhodujúcom siedmom zápase zdolali Dallas Stars aj so slovenským útočníkom Mariánom Studeničom 3:2 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:3. Víťazný gól strelil v 16. minúte predĺženia Johnny Gaudreau, ktorý si pripísal aj jednu asistenciu.
×
Černák reprezentáciu neposilní, Tampa postúpila cez Toronto
Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom postúpili do 2. kola play off NHL. V rozhodujúcom siedmom súboji štvrťfinále Východnej konferencie zvíťazil dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára na ľade Toronta 2:1 a v sérii vyhral 4:3. V siedmich zápasoch uspeli aj Carolina Hurricanes a Edmonton Oilers.