Svet

Rangers postúpili, Vancouver je k tomu blízko
Hokejisti New Yorku Rangers sa prebojovali do finále Východnej konferencie zámorskej NHL. V šiestom stretnutí 2. kola play off zvíťazili na ľade Caroliny Hurricanes 5:3 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy. Rangers čaká v konferenčnom finále lepší z dvojice Florida - Boston (Panthers vedú 3:2 na zápasy). Vancouver zdolal Edmonton 3:2 a v semifinále Západnej konferencie vedie 3:2.
×
Edmonton i Boston dramatizujú série, Bouchard rozhodol 39 sekúnd pred koncom
Hokejisti Bostonu odmietli koniec sezóny v NHL, keď v noci na stredu zvíťazili v piatom stretnutí semifinále Východnej konferencie na ľade Floridy 2:1. Znížili tak stav série na 2:3 na zápasy. Edmonton v semifinále Západnej konferencie uspel doma proti Vancouveru 3:2 a vyrovnal na 2:2 na zápasy.
×
Rakúšania predviedli nevídaný kúsok, Kanade strelili päť gólov za tretinu
Kanadskí hokejisti zdolali vo svojom treťom zápase v pražskej A-skupine MS Rakúsko 7:6 až po predĺžení. Obhajca titulu dve tretiny jasne dominoval, po 40 minútach viedol 6:1, no v tretej časti šokujúco dovolil outsiderovi streliť päť gólov a senzačne vyrovnať. Favorit napokon vybojoval dvojbodové víťazstvo, rozhodol o ňom v 15. sekunde predĺženia kapitán John Tavares.
×
Carolina dramatizuje sériu s Rangers, Dallas má Colorado na lopate
Hokejisti Caroliny Hurricanes vyhrali v piatom semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade New Yorku Rangers 4:1. Pred piatkovým domácim zápasom tak znížili stav série na 2:3. Na západe vyhral Dallas aj druhý duel na ľade Colorada (5:1) a v sérii vedie 3:1. Najbližšie ho čaká domáce stretnutie v noci na štvrtok.
×
Florida zmazala dvojgólové manko Bostonu, Vancouver uspel v Edmontone
Hokejisti Floridy sú krok od postupu do finále Východnej konferencie NHL. V noci na pondelok zvíťazili v štvrtom stretnutí semifinálovej série na ľade Bostonu 3:2 a vedú 3:1 na zápasy. Vancouver uspel na ľade Edmontonu 4:3 a vedie v semifinále Západnej konferencie 2:1 na zápasy.