Svet

Vlhová je po malej chybičke druhá, domáci triumf oslavuje Shiffrinová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v nedeľnom slalome Svetového pohára. V americkom Killingtone nestačila iba na domácu hviezdu Mikaelu Shiffrinovú, za ktorou zaostala o 75 stotín sekundy.
×
Sekera excelentnou prihrávkou zariadil triumf Dallasu
Hokejisti Dallasu zvíťazili v zápase NHL na ľade Arizony 3:2. Slovenský obranca Stars Andrej Sekera 49. minúte vyslal excelentnú prihrávku Jasonovi Robertsonovi, ktorý do odkrytej bránky rozhodol o triumfe hostí. Sekera zaznamenal druhú asistenciu v ročníku, na ľade strávil vyše 10 minút, zapísal si jeden plusový bod, dve strely a dve trestné minúty.
×
Obrák v Killingtone zrušili pre nepriaznivé počasie, Vlhová bola priebežne druhá
Sobotný obrovský slalom Svetového pohára v americkom Killingtone zrušili pre nepriaznivé počasie. Prvé kolo stihlo odjazdiť deväť pretekárok, priebežnou líderkou bola Francúzka Tessa Worleyová. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová strácala na druhom mieste osemnásť stotín.
×
Pavelski si pripísal 400. gól v NHL, Ovečkin zaznamenal 28. hetrik
Hokejisti New Jersey Devils prehrali v zápase NHL na ľade Nashville Predators 2:4, k úspechu im nestačil ani gól slovenského útočníka Tomáša Tatara. Slovák stanovil v 60. minúte skóre duelu, keď dosiahol tretí gól v ročníku. Na ľade strávil vyše 15 minút, zapísal si jeden plusový bod.
×
Španieli, Taliani a Srbi odštartovali Davis Cup víťazne
Tenisti Španielska vykročili úspešne za obhajobou titulu v Davisovom pohári. Vo svojom úvodnom zápase v A-skupine finálového turnaja zdolali Ekvádor 3:0. Istotu víťazstva mali už po dvojhrách a uspeli aj v záverečnej štvorhre.