Svet

Carolina blízko postupu, Brind'Amour: "Podržal nás brankár"
Hokejisti Tampy Bay sú na pokraji vyradenia v 1. kole play off zámorskej NHL. Vo štvrťfinálovej sérii Východnej konferencie prehrali Lightning v noci na piatok aj tretí duel s Floridou, tentoraz podľahli na domácom ľade 3:5 a v sérii vedie ich súper už 3:0 na zápasy. Tampe nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Erika Černáka, ktorý odohral vyše 20 minút a okrem jednej strely rozdal jedenásť hitov.
×
Najlepší tím západu prehráva s Vegas už 0:2, Boston zdolal Toronto
Najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti NHL Dallas prehráva v 1. kole play off NHL s tímom Vegas už 0:2 na zápasy. V noci na štvrtok prehral aj v druhom domácom stretnutí série a to 1:3. Boston zvíťazil v Toronte 4:2 a vedie 2:1 na zápasy. Los Angeles vyrovnalo stav série s Edmontonom na 1:1, keď v druhom meraní síl zvíťazilo 5:4 po predĺžení.
×
Fehérváry neuspel v úniku, Ovečkin po prehre: "Urobili sme chyby"
Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v druhom zápase 1. kola play off NHL nad Washingtonom 4:3 a zvýšili stav série na 2:0. V prvej formácii hostí bol aj slovenský obranca Martin Fehérváry. Triumf z úvodného stretnutia potvrdila aj Florida, ktorá zdolala Tampu Bay 3:2 po predĺžení. Slovák Erik Černák hral za hostí v druhej obrannej dvojici. Vyrovnať v sérii sa naopak podarilo Nashvillu, ktorý vyhral na ľade Vancouveru 4:1.
×
Tampa aj Washington vstúpili do play off prehrami, Winnipeg zdolal Colorado
Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali na ľade New Yorku Rangers 1:4 v úvodnom zápase 1. kola play off NHL. Ich jediný gól strelil slovenský obranca Martin Fehérváry, keď v 28. minúte znížil na priebežných 1:3.
×
Verstappen opäť vyhral: "Fantastické, celý víkend sme boli rýchli"
Holandský motoristický pretekár Max Verstappen na Red Bulle vyhral nedeľnú Veľkú cenu Číny seriálu formuly 1. V piatych pretekoch sezóny triumfoval pred Britom Landom Norrisom na McLarene a svojím mexickým tímovým kolegom Sergiom Perezom. Verstappen tak upevnil prvé miesto v celkovom hodnotení.
×
Play-off NHL otvorili triumfy Caroliny a Bostonu
Hokejisti Bostonu a Caroliny úspešne vstúpili do play off NHL. Bruins v úvodnom zápase série 1. kola zvíťazili v noci na nedeľu nad Torontom 5:1, Hurricanes si poradili s New Yorkom Islanders 3:1. V bránkach víťazných tímov žiarili Frederik Andersen a Jeremy Swayman. Torontu chýbal pre zranenie William Nylander.