Kariéra

Práca novinára nie je o tom, byť štýlový. Je to životný štýl, pri ktorom denne vystupuješ zo svojej komfortnej zóny.

Foto

„Písal/a som už na strednej a rád/a čítam.“ To je fajn, no nám to nestačí…

Ako iste vieš, sme súčasťou silnej značky Rádia Košice a TV Košice. Vznikli sme pred necelými tromi rokmi, no už dnes máme slušnú základňu čitateľov, ktorá sa denne rozširuje. Naše články sú čítané aj napriek tomu, že neriešime bulvár a nepíšeme „clickbaitové" nepravdy. Aký je kľúč? Kvalitní redaktori a dobrý charakter bez tlaku finančných skupín. Súčasťou tímu KOŠICE ONLINE môžeš byť aj ty…

Ak v tebe reálne drieme duša novinára, žurnalistu, ktorý sa nebojí žiadnej témy, v telefóne nosí spravodajské appky dobrovoľne a súčasné dianie sleduješ, pretože ťa zaujíma a nie musíš, tak sa môžeme stretnúť.

Ak chceš byť súčasťou tímu, v ktorom ti na krk nedýcha vydavateľstvo tlačiace na vysokú čítanosť, ale o práci sa s tebou baví reálny človek, ktorý s tebou preberie každý autorský článok, tak sa môžeme stretnúť.

Ak si nemyslíš, že na východe nič nie je a chceš denne v článkoch poukazovať na to, že na východe sa toho deje celkom dosť a tvoria ho zaujímaví východniari, tak sa môžeme stretnúť.

Ak čítaš kvalitnú literatúru nie kvôli fotke na Instagram, ale preto, že by si sa najradšej stal jej hlavnou postavou alebo si robíš poznámky a premýšľaš, ako vykročiť zo svojej komfortnej zóny, môžeme sa stretnúť.

Ak ti nerobí problém zapnúť počítač o pol dvanástej v noci „len preto“, že sa niečo vážne stalo alebo sa „len“ vykoľajil vlak, môžeme sa stretnúť.

Ak sa orientuješ v komunálnej politike a vieš si predstaviť deň prežitý vo veľkej zasadačke plnej veľkých sľubov politikov, nebojíš sa zastupiteľstiev ani položiť otázku bez toho, aby si čakal, kto sa opýta za teba, môžeme sa stretnúť.

Ak nemáš problém preložiť si článok zo zahraničnej tlače, ovládaš minimálne jeden cudzí jazyk a nezamrzneš, ak sa máš na tlačovke opýtať zahraničného hosťa, čo hovorí na súčasný klimatický stav, môžeme sa stretnúť.

Ak chceš prinášať nové a zaujímavé témy, nebojíš sa komplikovanejších rozhovorov či reportáží, pri ktorých musí byť vždy priestor ponúknutý obom stranám, stretnime sa.

Ak ťa rozčulujú chyby a nesprávna formulácia viet v rôznych knihách a časopisoch či článkoch, potom chceme vidieť, ako sa to má robiť - môžeme sa stretnúť.

Ak nemáš problém pracovať na živnosť, čakáme ťa. 

A na záver jedno upozornenie. Práca novinára nemusí byť ŠTÝLOVÁ, dôležité je, že je to ŽIVOTNÝ ŠTÝL, často na hrane voľného času.

Takže, ak sa s nami chceš stretnúť, napíš nám email, prilož životopis a mediálne výstupy, ktoré sú podmienkou, ešte dnes na info@kosiceonline.sk

 

Základné informácie v skratKE:

Požadujeme: 

  • slovenský jazyk - gramatika a štylistika na vysokej úrovni + chuť vzdelávať sa
  • záujem o aktuálne dianie v politickom, spoločenskom i kultúrnom svete
  • minimálne jeden cudzí jazyk aktívne
  • mediálne výstupy a skúsenosti v oblasti médií sú vítané
  • vzdelanie v oblasti žurnalistiky, mediálnych štúdií, slovenského jazyka
  • flexibilita, PC zručnosť je samozrejmosťou
  • nápady na vlastné témy, reportáže a sebarealizáciu
  • miesto pôsobenia: KOŠICE