Slovensko

Slovenskí hokejisti podľahli v klasickom derby s Českom
Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v prvom prípravnom zápase s Čechmi v Trenčíne 2:4. Hostia rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej tretine, v ktorej strelili tri góly. Odveta "federálneho derby" je na programe v sobotu o 14.00 h v Bratislave.
×
Osemnástka prehrala dôležitý duel s Lotyšmi
Slovenskí hokejisti prehrali aj vo svojom druhom zápase na MS do 18 rokov vo Fínsku. V piatkovom stretnutí A-skupiny podľahli Lotyšsku 3:5. Góly Slovenska zaznamenali Tobias Tomík, Michal Svrček a Andreas Straka. Mužstvo Martina Dendisa predtým nestačilo na amerických rovesníkov vysoko 0:9.
×
Mladí Slováci vykročili do šampionátu debaklom
Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali v úvodnom zápase majstrovstiev sveta vo Fínsku s USA 0:9. Obhajcovia titulu mali duel od úvodu pod kontrolou a v každej tretine strelili po tri góly. Hetrikom sa zaskvel Cole Eiserman, štyri body nazbieral James Hagens (2+2). Slováci nastúpia na ďalší zápas v A-skupine v piatok o 13.00 SELČ proti Lotyšsku.