Olympijské hry v Paríži odštartovali v piatok unikátnym otváracím ceremoniálom, ktorý sa prvýkrát v histórii nekonal na hlavnom štadióne, ale v samotnom centre mesta. Športovci preplávali na lodiach šesťkilometrovým úsekom rieky Seiny, ktorej brehy lemovali desaťtisíce divákov.
Slovan dlhuje vyše 500.000 eur, deklaruje snahu o dohodu
Hokejový klub HC Slovan Bratislava dlhuje bratislavskej mestskej organizácii Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu viac ako 500.000 eur. Obe strany však deklarujú snahu dospieť k dohode a vyriešeniu situácie. Vyplýva to z ich stanovísk.
×
Ružomberok podľahol Trabzonsporu, Dunajská Streda utrpela debakel, Trnava remizovala
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali s tureckým Trabzonsporom 0:2 v úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy. V oboch polčasoch si vypracovali viacero šancí na skórovanie, ale nestačilo im k tomu ani osem striel na bránku. Úvodný gól duelu strelil v 39. minúte útočník hostí Trezeguet, skóre upravil v nadstavenom čase Canak. Odveta je na programe vo štvrtok 1. augusta v Turecku.
×
Oslabený Slovan uhral remízu v Celje
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali na ihrisku slovinského NK Celje 1:1 v prvom zápase druhého predkola Ligy majstrov. Ich gól strelil v 11. minúte David Strelec, keď odpovedal na presný zásah Luku Bobičanca z priameho kopu. "Belasí" hrali od 31. minúty bez stredopoliara Kyriakosa Savvidisa, ktorý dostal po faule červenú kartu. Odveta je na programe v utorok 30. júla od 20.30 h v Bratislave.