Vidieť 40 európskych krajín za jeden jediný deň? V Komárne sa vám to podarí

SlovenskoLetom svetom

Komárno som mal dlhé roky zafixované len ako neveľké mesto na juhu Slovenska a nevenoval som mu extra pozornosť. O to viac som bol zvedavý, čo pri výlete v tomto meste objavím. A toto mesto ma naozaj veľmi milo prekvapilo.

Foto

Či si už pri výlete do Komárna zvolíte auto, autobus alebo vlak, tak sa hlavne pripravte, že čím budete bližšie k mestu, tak tým menej ľudí vám bude rozumieť. Ja sa vždy bavím na takýchto miestach, pretože aj keď sme na Slovensku, tak vzniká medzi ľuďmi istá jazyková bariéra. A stáva sa mi aj to, že potom pri takýchto jazykových nedorozumeniach dosť trapoším.

 

Foto

Nádvorie Európy v Komárne

Nádvorie Európy, ktoré sa nachádza v tomto meste, je európskym architektonickým unikátom a na neveľkej ploche nájdete budovy reprezentujúce architektúru a stavebné slohy viac ako 40 európskych krajín ako napríklad Wales, Taliansko či Španielsko. Toto jedinečné námestie vzniklo v období vstupu Slovenska do Európskej únie a patrí medzi tie najjedinečnejšie námestia u nás. Súhlasíte? Na námestí nájdete aj sochy uhorských kráľov, panovníkov, fontánu „Milénium“ a funkčnú kópiu pôvodnej studne, ktorá stála kedysi na Hlavnom námestí, pred komárňanskou radnicou.

Foto

Mňa veľmi nebaví, keď počujem od ľudí, že nemajú čas či peniaze na cestovanie. Skôr mám pri takýchto slovách len pocit, že sa vyhovárajú. Ja si totiž myslím, že niekedy si stačí urobiť výlet do vedľajšej obce či mesta, pretože aj tam nájde človek niečo zaujímavé či jedinečné. A preto sa aj Komárno oplatí vidieť a za jeden jediný deň môžete stihnúť navštíviť vyše 40 európskych krajín. A budete k tomu potrebovať len pár eur.

 

Foto

Pri návšteve Komárna som nevynechal ani protitureckú pevnosť či vodárenskú vežu, ktoré patria tiež medzi dominanty mesta. Zaujímavým miestom je aj Alžbetin most. Pri jeho prechádzaní som rozmýšľal aj nad tým, aké to bolo kedysi ťažké opustiť krajinu a odísť do zahraničia. A dnes stačí prejsť jeden most a ocitnete sa bez problémov v inej krajine. Odfotil som si most aj z tej maďarskej strany a s dobrým pocitom, že som toho stihol vidieť za jeden deň naozaj veľa, som odchádzal spokojný domov.

 

Autor: RADO HOPPEJ

 

Komentáre