Kultúrna obec protestovala v Bratislave

SlovenskoKultúra

Aktuálny stav rezortu je podľa zhromaždených v kríze.

V hlavnom meste Slovenska sa v utorok (31.1.) uskutočnil protestný pochod kultúrnej obce s názvom „Veľká kultúrna mobilizácia! Takú ešte nehrali“. Zhromaždenie sa zišlo na Námestí slobody. Organizátori z platformy Otvorená kultúra nazývajú aktuálny stav rezortu krízou. Kritizujú, že ministerstvo kultúry už dva a pol roka nerobí to, čo má.

„Namiesto podporovania kultúry umlčiava nepohodlné hlasy, hromadne prepúšťa ľudí a berie organizáciám a projektom aj posledné peniaze,“ uviedla platforma k pochodu.

Foto
Kultúrna obec v Bratislave protestovala / TASR

Súčasná správa rezortu ohrozuje všetkých pracovníkov v kultúre, od osvetľovačiek, šatniarov, technikov až po spisovateľky, hercov či produkčné. Vedúce osobnosti protestu tiež tvrdia, že všetko má rezort kultúry chrániť, chátra. Spochybňujú tiež účelnosť používania financií určených na kultúru. Poukázali na úlohu kultúry v spoločnosti, ktorá podľa nich pomenúva konflikty, spochybňuje moc a kladie otázky.

 

Zdroj: TASR 

Komentáre