Lašanovci majú za sebou päťtisíc kilometrov pešo horami Európy

EurópaLetom svetom

Náročnú trasu si užívajú s úsmevom na perách, tesne pred cieľom už plánujú budúcoročné dobrodružstvo.

Foto
Navigovať naprieč čerstvým snehom s čelovkami bola pre Lašanovcov na tejto trase novinka / facebook.com/lasan.matus

Anna a Matúš Lašanovci, dobrodruhovia, ktorých putovanie peši horami Európy mapujeme v Rádiu Košice pravidelne už niekoľko mesiacov, sú stále na cestách. Alebo sú to skôr cestičky, prechody, kopce, rieky, hory, lesy aj pustatiny, ktorými sa brodia, aby sa dostali do svojho vytúženého cieľa. Pokoriť by ho mali koncom roka. 

Nič nás nedokáže vybičovať k lepšiemu výkonu tak, ako búrka alebo otvorená chatka uprostred ničoho," povedal Matúš. 

Foto
V čase telefonátu sa Lašanovci nachádzali niekde tu. A pred nimi je posledná časť dobružstva / facebook.com/lasan.matus

Pyreneje majú úspešne za sebou. Na cestách si užívajú všetky ročné obdobia, čo sa počasia týka. Pravdou však je, že sa mení z hodiny na hodinu.

Foto
Na rozcestí Pyrenejí a Kantábrijských hôr / facebook.com/lasan.matus

Cestovateľom okrem výhľadov učarovali aj skryté chalúpky, v ktorých mohli neraz zložiť hlavu. Je však zaujímavé, že nosia „drevo do lesa.“

Foto
Nič nás nedokáže vybičovať k lepšiemu výkonu ako búrka alebo otvorená chatka uprostred ničoho, povedal Matúš / facebook.com/lasan.matus

Pred cestovateľmi je posledných 1000 km, to znamená len jedno: že už plánujú ďalší výlet!

Anne a Matúšovi aj naďalej fandíme a ich cestu pešo horami Európy sledujeme až do úspešného konca.

„Jeseň sa rýchlo vrátila, no rôznorodý charakter Pyrenejí ostal. Na najvyššej pyrenejskej trase Haute Route Pyrenees, ktorej sme sa doteraz držali, nachádzame hlavne kamenistý terén. Vrcholy majú viac žľabov a záhybov ako kamenné španielske domy špár. Je to terén, ktorý dáva poriadne zabrať nohám, našim navigačným schopnostiam aj oku fotografa,“ uviedol Matúš.

S cestovateľmi sa pravidelne telefonicky spájame každý mesiac a v novembri nás čaká hneď niekoľko ďalších telefonátov. Viac sa dozviete aj na frekvenciách Rádia Košice. Ich putovanie môžete sledovať aj na Matúšovom Instagrame. 

Komentáre