Adventný benefičný koncert v Košiciach pomôže rodinám v núdzi

KošiceKultúra

Vystúpia zbory zo základných, stredných škôl či farností.

Občianske združenie (OZ) Dobré srdce po dvojročnej pauze spôsobenej pandémiou opäť organizuje Adventný benefičný koncert, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11. decembra o 18.00 hod. v Seminárnom kostole v Košiciach.

„Teším sa zvlášť preto, že sledujeme ním ani je tak ten zbierkový rozmer, ale skôr ten ľudský. Je to priestor, kde sa môžu stretnúť tí, ktorí slúžia, s tými, ktorým slúžia. Je tam aj prepojenie aj organizácií, s ktorými spolupracujeme, ľudí, ktorí nám pomáhajú aj rodín, ktorým pomáhame. Je to priestor na ľudské, neformálne stretnutie, zastaviť sa, pookriať a hlavne poďakovať,“ uviedla pre Košice Online Adriana Čurajová z OZ Dobré srdce.

Foto
Koncert sa uskutoční v Seminárnom kostole / Košice Región Turizmus

Záštitu nad koncertom prevzal košický arcibiskup-metropolita Bernard Bober. Čurajová doplnila, že okrem iných vystúpia zbory zo základných, stredných škôl a farností v metropole východu:

„Tento rok prijala pozvanie Zuzana Eperješiová, pod umeleckým menom Skyva, rovnako aj Muzika Iuvenalis. Čerešničkou na torte tohto koncertu bude jedna zo Zuzkiných piesní v orchestrálnej úprave orchestra Muzika Iuvenalis. Na to sa zvlášť veľmi teším, lebo asi nemáme možnosť, ani Zuzka, ani my, vypočuť si jej hlboké texty s takýmto aranžmánom.“

Komentáre