Aj Košice majú nedostatok zdravotníkov na celoplošné testovanie

KošiceArchívCeloplošné testovanie 2020

Podľa primátora potrebujú 300 odberných miest.

Metropola východu má na celoplošné testovanie vyčlenených 138 odberných tímov. Podľa primátora mesta Košice Jaroslava Polačeka je to málo:

„V našom prípade nie je problém inštalovať tímy do objektov, ktoré sme vytypovali, je ich v súčasnosti 113. Čiže toto táto samospráva splnila. Ak sa bude testovať približne 13 hodín denne a 35 ľudí za hodinu, čo sú čísla, o ktorých hovorí samotné ministerstvo, tak v Košiciach sme schopní otestovať maximálne 130-tisíc ľudí.“

Foto
Odberné miesto bude aj na košickom letisku / TASR

Košice potrebujú podľa Polačeka 300 odberných miest. Ako potvrdil aj rezort obrany, zriadenie takéhoto množstva odberných miest by bolo možné len v prípade dostatku zdravotníkov. Tých je málo nielen v Košiciach, ale aj v celej krajine. Premiér Igor Matovič ich preto včera (29.10.) opäť vyzval na pomoc pri víkendovom testovaní.

„Nevyhnutne vás zdravotné sestry, lekári a iný zdravotnícky personál potrebujeme, aby sme túto skúšku zvládli a takto si zabezpečili cestu k slobode,“ povedal Matovič, pričom tým zdravotníkom, ktorí odpracujú oba dni, sľúbil mimoriadnu finančnú odmenu.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre