Aj mesto Košice prijalo preventívne opatrenia v súvislosti s koronavírusom

KošiceKoronavírus

Samospráva je pripravená aj na vyhlásenie mimoriadnej situácie.

Na Slovensku bol včera (6.3.) potvrdený prvý prípad nákazy novým koronavírusom. Ide o 52-ročného muža, ktorý bol hospitalizovaný na klinike infektológie v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Z tohto dôvodu sa mesto Košice rozhodlo zaviesť viaceré opatrenia. Vedenie samosprávy pozastavilo pracovné návštevy, pričom sa pripravuje aj na to, že na Slovensku dôjde k vyhláseniu mimoriadnej situácie. Ako informoval hovorca mesta Košice Vladimír Fabian, opatrenia sa týkajú nielen Magistrátu mesta Košice, ale aj škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta či mestských podnikov.

Vedenie mesta zvolalo na pondelok 9. marca operatívne stretnutie odborných pracovníkov referátu civilnej ochrany, referátu školstva a riaditeľov školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Zároveň sú naplánované dve školenia pod vedením Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktoré sú určené pre zamestnancov škôl a školských zariadení.

Foto
Zdravotná kontrola pasažierov na košickom letisku / TASR

„Primátor mesta Jaroslav Polaček v pondelok takisto absolvuje pracovné stretnutie s regionálnou hygieničkou Úradu verejného zdravotníctva, na ktorom sa bude hovoriť o ďalšom postupe. Mesto Košice zároveň spúšťa informačnú kampaň s pokynmi pre správnu a dôkladnú prevenciu chrípkových ochorení,“ uviedol Fabian s tým, že košická samospráva zároveň vyzýva obyvateľov, aby dodržiavali pokyny Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ktoré súvisia s prevenciou šírenia ochorenia na všetkých druhoch škôl.

„Generálny riaditeľ Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimír Padyšák v súvislosti s prevenciou pred šírením koronavírusu a ochorenia COVID-19 vydal v utorok 3. marca príkaz na mimoriadnu komplexnú dezinfekciu všetkých vozidiel mestskej hromadnej dopravy,“ doplnil Fabian s tým, že sa bude realizovať dezinfekcia madiel vo vozidlách, a to nad rámec ich bežnej každodennej hygienickej údržby, teda približne trikrát denne po pristavení autobusov do garáží a električiek do vozovne. DPMK na to využije tzv. vírusinaktivačnú dezinfekciu, resp. dezinfekciu na báze chlóru. Magistrát mesta Košice bude vybavený dezinfekčnými stojanmi na dezinfekciu rúk, ktoré budú umiestnené na frekventovaných miestach. Štyridsať materských škôl dostane dodatočné hygienické pomôcky.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre