Aj na východe sa v druhej polovici októbra uskutoční vakcinácia líšok

VýchodSpravodajstvo

V tomto čase sa neodporúča vodiť do lesa psov.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka avizuje vakcináciu líšok proti besnote, ktorá sa uskutoční v termíne od 15. do 31. októbra. Ako pre Košice Online povedal Andrej Wallner z odboru komunikácie agrorezortu, týka sa to aj východného Slovenska:

„Ide o plánovanú a pravidelnú prevenciu. Letecká distribúcia vakcín bude vykonaná v Žilinskom kraji na území okresov Žilina, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš a na území celého Prešovského a Košického kraja. Pre človeka je vakcinačná návnada pri bežnom zaobchádzaní neškodná. Napriek tomu je dobré, aby sa ľudia týchto vakcinačných návnad nedotýkali, nezbierali ich a v čase vakcinácie nevodili do lesa psov.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

 Leteckou pokládkou bude plošne rozmiestnených takmer 368-tisíc návnad čiernohnedej farby, guľatého alebo hranatého tvaru:

„V prípade kontaktu očkovacej látky so sliznicou alebo čerstvým poranením je potrebné vyhľadať lekárske ošetrenie. Pri kontakte rúk s očkovacou látkou je potrebné si ruky dôkladne umyť mydlom, prípadne dezinfikovať,“ uzavrel Wallner.

Komentáre