Aj odberné miesta na Zemplíne prechádzajú na elektronické prihlasovanie

VýchodKoronavírus

Výnimkou je zatiaľ Vranov nad Topľou.

Na antigénové testovanie už nebude stačiť len občiansky preukaz. Aj odberné miesta na Zemplíne postupne prechádzajú na systém elektronického formulára, ktorý je potrebné vyplniť na stránke korona.gov.sk. V Michalovciach je k dispozícii 5 odberných miest. Ak sa chce niekto otestovať na koronavírus v Nemocnici Svet zdravia na Špitálskej ulici či na Námestí osloboditeľov, musí sa objednať. Ako informoval štatutár odberných miest spoločnosti DZS-M.K. Trans Matúš Koščo, aj odberné miesta v Michalovciach, Sobranciach či v Humennom by mali od budúceho pondelka (18.1.) prejsť na objednávkový systém.

V Humennom sa testuje na 5 odberných miestach, pričom na 3 z nich je povinnosť objednávky, čo potvrdila aj Veronika Lattová z Tlačového referátu Mestského úradu v Humennom:

„Ide o Zariadenie sociálnych služieb Slnečný dom na Starinskej ulici, Detský Ados na Sídlisku pod Sokolejom a taktiež v Nemocnici Andreja Leňa.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Trebišovčania majú na výber 3 odberné miesta. Aj tie však prechádzajú na objednávkový systém.

„Od pondelka 11.januára zavádza elektronické objednávanie na antigénové testovanie v priestoroch mobilného odberového miesta Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trebišove,“ uviedla hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

Podľa oficiálneho zoznamu rezortu zdravotníctva sú vo Vranove nad Topľou dve odberné miesta. Aktuálne ani jedno neprešlo na objednávkový systém.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre