Aj popradská nemocnica bude proti koronavírusu očkovať deti od piatich rokov

VýchodKoronavírus

Musí ich sprevádzať zákonný zástupca, rodič či súdom určená osoba.

Vakcinačné centrum Nemocnice Poprad od utorka 18. januára spustí COVID očkovanie detí vo vekovej kategórii od päť do jedenásť rokov, pre ktoré je vyhradený čas od 10.00 do 12.00 hod. Vzhľadom na iné riedenie vakcíny a odlišné množstvo podanej očkovacej látky nie je možné deti očkovať mimo určených hodín.

Hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda konkretizovala, že v rovnaký deň od 8.00 do 10.00 hod. sa budú očkovať deti vo veku od 12 do 17 rokov, respektíve do dovŕšenia 18. roku života:

„Podmienkou očkovania všetkých záujemcov do 18 rokov veku je sprevádzajúca osoba, ktorou musí byť zákonný zástupca, rodič alebo súdom určená osoba, inak dieťa nemôže byť zaočkované. Pri očkovaní je prítomný pediater. V prípade rôznych priezvisk rodiča a dieťaťa je potrebné, aby rodič priniesol rodný list dieťaťa.“

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Očkovacie centrum sa nachádza v areáli Nemocnice Poprad. Od jej hlavného vchodu vedú žlté šípky na chodníku priamo na miesto vakcinácie. Na očkovanie je potrebné prísť podľa času objednania, ktorý bol pridelený Národným centrom zdravotníckych informácií. V popradskej nemocnici sa aplikuje vakcína Comirnaty od kozorcia Pfizer/BioNTech.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre