Aj TEKO funguje v krízovom režime

KošiceKoronavírus

Znižovanie platov a prepúšťanie neplánujú.

Mimoriadna situácia v súvislosti s pandémiou koronavírusu si vyžiadala zavedenie série opatrení aj vo väčšine firiem a podnikov. Výnimkou nie je ani spoločnosť Tepláreň Košice (TEKO), ktorá dočasne zmenila organizáciu práce svojich zamestnancov.

„Tieto opatrenia platia dodnes, ale s tým, že režimové pracoviská sú naďalej v mimoriadnom režime prevádzky. Denní zamestnanci už nastúpili do riadneho pracovného režimu. Všetci sú povinní dodržiavať protiepidemiologické opatrenia a ďalšie pokyny pre udržanie aktuálne výborného stavu bez jediného prípadu nákazy,“ uviedol pre Košice Online generálny riaditeľ a predseda predstavenstva TEKO Ladislav Koch.

Foto
TEKO / TASR

Krízový štáb TEKO

Karanténny plán sa odvíja od zabezpečenia ochrany kľúčových pracovísk a zamestnancov, ktorí zabezpečujú prevádzku teplárne, čo potvrdil aj Koch:

„Okrem toho bol zriadený krízový štáb, ktorý týždenne prehodnocuje prijaté opatrenia a určuje ďalší postup v súlade s nariadeniami vlády a vývojom situácie.“

Opatrenia

Spoločnosť TEKO v rámci organizačných, personálnych a technických opatrení umožnila väčšine zamestnancov dočasne pracovať z domu.

„Zmenoví zamestnanci v prvej línii prešli na krízový režim tak, aby bolo v prípade pozitívneho prípadu nákazy zabezpečené fungovanie teplárne bez obmedzení. Boli vytvorené záložné tímy. Technicky sme všetkých zamestnancov vybavili ochrannými prostriedkami a dezinfekciou. Celý režim fungovania spoločnosti prešiel do krízového režimu s obmedzením rozsahu prác, obmedzením pohybu dodávateľov i zamestnancov,“ dodal Koch.

Pri vstupe do objektu boli zavedené protiepidemiologické opatrenia, pričom každá osoba sa musí podrobiť povinnému meraniu telesnej teploty a vyplniť dotazník o cestovateľskej anamnéze. Koch dodal, že spoločnosť TEKO zatiaľ nepristúpila k znižovaniu platov ani k prepúšťaniu.

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre