Akademici otočili proti Žiline, bielo-čiernu rodinu opustil ďalší talent

KošiceŠport

V posledných dvoch domácich zápasoch podľahli florbalisti ATU Košice trenčianskemu AS i Záhorskej Bystrici. Keď teda prehrávali v sobotňajšom súboji 16. kola po prvej tretine so Žilinou 1:3, vyzeralo to na predĺženie domáceho trápenia.

Foto
Akademici predviedli v tretej tretine gólový uragán / KOŠICE ONLINE

Hostia spod Dubňa viedli ešte aj po štyridsiatich minútach, no potom prišiel čierno-biely uragán. Zverenci trénera Petra Vrbu nastrieľali v záverečnej dvadsaťminútovke päť gólov a zvíťazili 8:5.

„Bol to náš klasický začiatok. Neviem prečo, ale naše prvé domáce tretiny sú hrozné. Potom sme to zlepšili a v tretej tretine sme súpera fyzicky prevýšili. Strelili sme pár gólov a víťazstvo teší,“ zhodnotil autor dvoch gólov a asistencie Kamil Navrátil. Trápenie z úvodných dvoch tretín pripísal aj na vrub výborne chytajúcemu brankárovi Žiliny Martinovi Gajdošovi. „Chytal famózne a môžu mu bozkať ruky, nohy. V tretej tretine sme však mali konečne kúsok šťastia a napadalo mu to tam.“

„Myslím si, že sme boli lepším tímom a zápas sme mali pod kontrolou,“ nadviazal tréner Peter Vrba. „Konečne sme prelomili smolu, pretože v poslednom období sme boli zväčša tým lepším tímom, ale prehrávali sme. V úvode sezóny to bolo presne naopak. Som teda rád, že sme to zvládli.“

V zostave ATU už absentoval talentovaný junior Lukáš Blaszczyk, ktorý akceptoval ponuku na odchod do Bohemians Praha.

„Absolvovali sme juniorský turnaj v Prahe a chlapci tam podali asi životný výkon. Hneď dvaja potom dostali ponuku na prestup do Bohemiansu. Lukáš Blaszczyk ju prijal, Marek Pazsiczký zatiaľ nie. Pre nás je to samozrejme strata a doplácame na to, že u nás ide stále o amatérsky šport. Chlapci odchádzajú za štúdiom a hrou do zahraničia a k nám neprichádza nikto. My si musíme hráčov vychovávať,“ povzdychol si tréner Vrba, ktorého doplnil Kamil Navrátil. „Toto je ATU. Máme veľa dobrých mladých hráčov a preto je o nich záujem. Lukášovi držím palce a musíme to zvládnuť aj bez neho.“

Neustále odchody šikovných odchovancov však nevplývajú na ambície klubu, ktoré sú už roky tradične vysoké. Akademici sú v tabuľke na piatom mieste, no na tretie Florko strácajú iba dva body.

„V prvej časti základnej fázy sme pozbierali vonku body, no doma sme porozdávali body súperom. To nás mrzí a teraz musíme ukázať, že vieme hrať florbal a do našej haly sa už po body chodiť nebude,“ zdôraznil Navrátil, ktorý má po pätnástich zápasoch bilanciu 13 gólov a 13 asistencií.

Galéria k článku

Ďalšie víťazstvo plánujú pridať hráči ATU už budúci týždeň, veď v súboji 17. kola ich čaká zápas na ihrisku poslednej Spišskej Novej Vsi. A tá zatiaľ vyhrala iba jediný duel.

„V našom prípade by som nehovoril o žiadnom povinnom víťazstve. Povieme si totiž, že ideme vyhrať a potom sa trápime aj so súperom z chvosta tabuľky. Iste, do Spišskej pôjdeme vyhrať, ale všetci súperi sú húževnatí a jedinou cestou je bojovnosť,“ uzavrel Kamil Navrátil.

ATU Košice – Grasshoppers Žilina 8:5 (1:3, 2:1, 5:1)

Góly: Turcsányi 2, Bujaki 2, Navrátil 2, Kerekeš, Tokarský – Galovič, Škvarna, Borik, Kubička, Franek

Púchov – Florko Košice 4:15
Prešov – Lido Bratislava 8:7 pp
AS Trenčín – Spišská Nová Ves 12:7
Fat Snipers Bratislava – Záhorská Bystrica 4:7
Nižná – FBC Trenčín 5:6

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre