Akademici udreli v tretej tretine, Pazsiczký zaplatí daň za hetrik (FOTO)

KošiceŠport

Omladený tím florbalistov ATU Košice vykročil do sezóny pomalším krokom, no z posledných ôsmich zápasov zabodoval v siedmich a po štvrtkovom úspechu v derby krajských miest proti Prešovu sa už zverenci trénera Mareka Onderka vyšvihli už do elitnej štvorky.

Foto
Marek Pazsiczký a Lukáš Řezanina po góle / KOŠICE ONLINE

V súboji proti Šarišanom nezačali Akademici ideálne a prvý gól z hokejky prešovského kanoniera Jana Komínka inkasovali už v 35. sekunde. Po prvej tretine viedli hostia o gól a črtal sa poriadne dramatický zápas.

Asi sme tam ostali hlavami v šatni a chýbala koncentrácia,“ poznamenal na margo vlažného vstupu útočník Marek Pazsiczký. „Prvá tretina teda nebola ideálna, ale potom sme si povedali, že musíme výrazne pridať a zaskočiť ich. To sa nám podarilo a zvyšné dve tretiny sme už odohrali dobre.“

Prešovčania sa držali v kontakte až do 50. minúty. Počas posledných desiatich minút však inkasovali až štyri góly. „Hrýzli, hrýzli, ale bolo ich menej ako nás a verili sme v našu kondičnú prevahu. Pred treťou tretinou sme si povedali, že to musíme zlomiť a som veľmi rád, že nám to začína padať aj vpredu. V predošlých zápasoch sa nám príliš nedarilo a dostávali sme veľa zbytočných gólov. Pracovali sme na tom a postupne to naberá správne kontúry,“ pochvaľuje si Pazsiczký, ktorý bol vo štvrtok jedným z dvoch autorov hetriku. Na rozdiel od Romana Kozeja pridal ku trom gólom ešte aj asistenciu. „Náš pokladník Kamil Navrátil ma určite nenechá odísť zo šatne zadarmo. Je to však príjemná daň za hetrik a pomoc tímu.“

Galéria k článku

Pre hostí z Prešova bol konečný výsledok trochu krutý. O šancu na bodový úlovok ich pripravila až tretia tretina, ktorú prehrali 2:6.

„Bolo to veľmi náročné, ale odohrali sme fajn zápas. Mrzí ma, že sme neubránili pár akcií a nepridali pár gólov navyše. Herne to bolo vyrovnanejšie, ako ukazuje skóre. My sme sa na góly nadreli a súper nám ich dával poľahky. Aj taký je florbal,“ povzdychol si prešovský kanonier Jan Komínek, ktorý navýšil svoju gólovú porciu sezóny na 19 gólov. V poradí najlepších strelcov je pred ním už iba Juraj Matejka z Trenčína. Ani jeho strelecká forma však nedokázala zastaviť negatívnu sériu tímu FBC Mikuláš, ktorý prehral už svoj šiesty duel v rade. „Nie je to príjemné. Nehráme až tak zle, ale body sa dávajú za víťazstvá. História sa nebude pýtať, či sme prehrali o gól, alebo o dvadsať. Potrebujeme body a verím teda, že to zlomíme a začneme víťaziť. “

Akademici už naopak svoj víťazný rytmus našli a posun do prvej štvorky predstavuje vítaný impulz. „Ani som nevedel, že sme už tak vysoko. Sme mladý tím s perspektívou a postupne naberáme skúsenosti. Sám hrám extraligu druhý rok a cítim postupné zlepšenie. Partia sme dobrá a pozícia v prvej štvorke je fajn,“ skonštatoval spokojným tónom 17-ročný útočník.

Čerstvo zverejnená nominácia na majstrovstvá sveta vo Fínsku je prešpikovaná odchovancami ATU. Jediným zástupcom súčasného tímu Akademikov je však Lukáš Řezanina, pre ktorého pôjde o poslednú reprezentačnú akciu. Pre mladý čierno-biely tím má jeho predsezónny návrat domov neoceniteľnú hodnotu.

„Je to v prvom rade super človek a všetkým nám veľmi pomáha. Jeho kvality sú nesporné a všetci mu tú nomináciu prajeme. Verím, že vo Fínsku pomôže k nejakému reprezentačnému úspechu a že sa nevráti s prázdnymi rukami. V tom čase už budem mať 18 rokov a do šatne teda môže doniesť napríklad fínsku vodku,“ dodal so širokým úsmevom Marek Pazsiczký.

Predohrávka 11. kola

ATU Košice – Mikuláš Prešov 10:5 (1:2, 3:1, 6:2)

Góly: 4. Pazsiczký, 21. Kozej, 24. Pazsiczký, 37. T. Bezeg, 41. Olekšák, 47. Németh, 51. Kozej, 52. Řezanina, 57. Kozej, 58. Pazsiczký - 1. Komínek, 14. Komínek, 37. Baláž, 46. Macejko, 49. Živčák

Komentáre