Aké budú tohtoročné vianočné trhy v Košiciach?

KošiceKoronavírus

Obmedzenia súvisiace s pandémiou prinesú viaceré zmeny.

Po ročnej pauze sa v metropole východu opäť uskutočnia vianočné trhy, avšak v obmedzenom rozsahu. Po dohode s regionálnym úradom verejného zdravotníctva sa na Hlavnej ulici bude nachádzať 15 stánkov, pričom v období pred prepuknutím pandémie ich bolo približne 40.

„Predajcami sa stanú víťazi hodnotenia z roku 2019, keďže podľa pravidiel a tradície mali títo predajcovia každoročne prednostnú možnosť opäť sa zúčastniť podujatia,“ uviedol pre Rádio Košice hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Jednou zo zmien bude podujatie len pre zaočkovaných proti koronavírusu s kapacitou 1000, respektíve 100 návštevníkov, záleží to od farby okresu v rámci COVID automatu. Priestor vianočných trhov bude ohradený a vstup kontrolovaný.

Mestské lesy Košice vo štvrtok 18. novembra privezú na Hlavnú ulicu vianočný stromček. Zároveň v tento deň začína svetelná výzdoba. Novinkou je vysvietenie Univerzitnej ulice či svetelné inštalácie v Mestskom parku pri vznikajúcom klzisku. Návštevníci budú môcť zavítať do Rozprávkova, kde uvidia inštalácie s motívmi zo slovenských rozprávok.

Košické rozprávkové Vianoce začnú 1. decembra, ich slávnostné otvorenie je naplánované na 5. decembra. Návštevníci si ich budú môcť užiť do 23. decembra., respektíve 6. januára, avšak od 23. decembra do 6. januára nebude kultúrny program, okrem silvestrovskej noci. Stánky v tomto termíne budú otvorené, ale neuskutočnia sa vystúpenia či koncerty.

„Mesto v tomto týždni v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom vyšle očkovací autobus do 5 lokalít, aby sme dosiahli 65-percentnú mieru zaočkovanosti ľudí nad 50 rokov, čo by nám zaručilo, že sa mesto Košice nedostane do čiernej farby COVID semaforu,“ uzavrel Fabian.

Komentáre