V bytovom dome na Laboreckej je neznámy predmet. Obyvateľov evakuovali

KošiceSpravodajstvo

Bomba bola nahlásená aj na Krajskom súde v Košiciach.

Na Laboreckej ulici v Košiciach boli dnes (10.4.) evakuovaní tamojší obyvatelia. Pred jedným z bytových domov sa nachádzal podozrivý predmet, ktorý vizuálne pripomínal nástražný výbušný systém. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, na mieste zasahovali záchranné zložky vrátane policajného pyrotechnika a Kontrolného chemického laboratória: „Polícia okamžite vykonala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a na miesto sa dostavili všetky záchranné zložky. Zároveň boli evakuované štyri vchody blízkeho obytného bloku.“

 

Na mieste bolo vykonané meranie na zistenie prítomnosti výbušných a nebezpečných látok. Ivanová potvrdila, že prvotnou obhliadkou a meraním nebola zistená prítomnosť nebezpečnej látky ani nástražného výbušného systému. Zároveň nedošlo k zraneniu osôb či škode na majetku. Podozrivý predmet bol zaistený a prevezený na ďalšie expertízne skúmanie. „Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru  v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia,“  dodala Ivanová.

Bomba bola nahlásená aj na košickom súde a podľa dostupných informácií mal neznámy páchateľ nahlásiť výbušninu na všetkých slovenských súdoch.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre