Akvapark v Lipanoch sa začína meniť na skutočnosť

VýchodSpravodajstvo

Vonkajšie bazény majú byť hotové v roku 2018, celoročnú prevádzku plánujú spustiť o dva roky neskôr.

Akvapark v Lipanoch by mal byť hotový už koncom budúceho roka. Pre Košice Online to potvrdil primátor mesta Vladimír Jánošík. Ako uviedol, práce idú zatiaľ podľa plánov a doposiaľ sa nevyskytli žiadne vážne problémy.

„V tej prvej fáze budú otvorené tri vonkajšie bazény s prvou časťou toboganov, ktoré sú tiež rozdelené do takých troch fáz. Bude tam čistá voda, lebo je aj geotermálna voda, ktorú voláme takzvaná špinavá voda. Môžem povedať, že to bude pre mesto veľký prínos a prínos pre celý región pre rozvoj cestovného ruchu,“ prezradil Jánošík.

Foto
Poľský investor začína na realizácii vnútornej prevádzky akvaparku pracovať už teraz / facebook.com/mestolipany

Do leta 2021 by mala byť podľa plánov otvorená aj vnútorná časť akvaparku. Voda do bazénov bude vyvierať z geotermálneho vrtu, ktorý má takmer 90 stupňov Celzia. Poľský investor začína na realizácii pracovať už teraz. Podľa primátora je preto avizovaný dátum veľmi reálny.

„Ja som skôr optimista, myslím si, že by sme to mali zvládnuť, respektíve investor by to mal zvládnuť. My sa mu snažíme v tom napomáhať minimálne tak, že potrebujeme robiť nejaké prístupové cesty, investor urobí parkoviská, Vyšší územný celok bude investovať do jednej križovatky, máme schválenú cyklotrasu, ktorá povedie z mesta do akvaparku,“ uviedol Jánošík.

Okrem toho by obec mala vybudovať aj chodníky a schválenú má aj jednu cyklotrasu. Povedie z centra mesta priamo k akvaparku. Vybudovaním infraštruktúry chce vedenie mesta pritiahnuť do akvaparku aj poľských turistov. Zmluvu s poľským investorom podpísalo mesto už v máji minulého roku. Komplex má stáť 7,5 milióna eur.

 

Autorka: LEA HEILOVÁ

Komentáre