Amatérski výtvarníci sa môžu prihlásiť do súťaže o Cenu Vojtecha Löfflera

KošiceZaujímavosti

Vlani sa do nej zapojili stovky súťažiacich.

Košická mestská časť Staré Mesto organizuje štvrtý ročník výtvarnej súťaže o Cenu Vojtecha Löfflera. Miestna samospráva chce takýmto spôsobom prispieť k rozvíjaniu kreativity nielen detí a školákov, ale aj dospelých a seniorov. Amatérski výtvarníci bez obmedzenia veku, ktorí radi kreslia, maľujú či kreatívne tvoria, sa môžu prihlásiť do konca februára.

Vlani sa do súťaže prihlásilo 670 amatérskych umelcov, pričom najstarší mal 83 a najmladší 4 roky. Súťažiaci v piatich kategóriách od predškolského veku po dospelých si môžu vybrať jednu zo štyroch tém pre svoje diela, a to Môj pohľad z okna, karikatúra, najkrajšie zákutia Starého Mesta a naj rozprávková postava.

Foto
Staré Mesto organizuje štvrtý ročník výtvarnej súťaže o Cenu Vojtecha Löfflera (Ilustračná fotografia) / TASR

„Najprv som s malou dušičkou čakala, aký ohlas bude mať súťaž vo verejnosti, ale keď začali prichádzať nádherné obrázky, vedela som, že to bude nová úspešná tradícia,“ uviedla Ivana Jarošíková z oddelenia kultúry Miestneho úradu Košice – Staré Mesto.

„Som veľmi rád, že sme dali možnosť všetkým kreatívcom zapojiť sa do súťaže a ukázať talent malých i veľkých, škôlkarov i seniorov. Všetkým amatérskym umelcom, ktorí nám prinesú obrázky do konca februára, ďakujeme. Ich diela si budú môcť pozrieť Košičania na výstave v staromestskom Múzeu Vojtecha Löfflera v máji,“ dodal starosta Starého Mesta Igor Petrovčik.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre