Americkí odborníci odporúčajú očkovanie proti koronavírusu aj pre deti od šiestich mesiacov do štyroch rokov

SvetKoronavírus

Ide o vakcíny od spoločností Moderna a konzorcia Pfizer/BioNTech.

Skupina expertov amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) včera (15.6.) odporučila vakcíny od spoločností Moderna a konzorcia Pfizer/BioNTech na očkovanie detí vo veku šesť mesiacov až štyri roky. FDA by mal v najbližších dňoch oficiálne potvrdiť použitie týchto vakcín u najmladšej skupiny obyvateľstva. Prvé deti v tejto vekovej kategórii by mohli byť na budúci týždeň zaočkované proti ochoreniu COVID-19.

Foto
Vakcíny od spoločností Moderna a konzorcia Pfizer/BioNTech sú vhodné na očkovanie detí od šesť mesiacov do štyroch rokov / TASR

V Spojených štátoch a ďalších krajinách sú deti do piatich rokov jedinou skupinou, ktorá zatiaľ nemá nárok na očkovanie proti koronavírusu. Expert z FDA Peter Marks zdôraznil, že USA od prepuknutia pandémie zaznamenali v tejto vekovej kategórii 480 úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19. Do mája tohto roka  bolo približne 45-tisíc detí v tomto veku hospitalizovaných, pričom takmer jedna štvrtina z nich ležala na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre