Andrea Turčanová vstupuje do komunálnych volieb s novými plánmi

PrešovArchívKomunálne voľby 2018

Jej prioritami sú doprava, sociálna oblasť či skvalitňovanie školstva.

O post primátorky mesta Prešov sa opätovne bude uchádzať aj Andrea Turčanová. Do blížiacich sa komunálnych volieb vstupuje s podporou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Nova. Turčanová medzi svoje priority zaraďuje dopravu, sociálnu oblasť, ale aj skvalitňovanie školstva či revitalizáciu prírodného kúpaliska Delňa.

„Nové plány sú vždy, ale najprv treba ukončiť veci, ktoré sú rozbehnuté. V prvom rade potrebujeme dokončiť zimný štadión a futbalový štadión. Potrebujeme pokračovať vo výstavbe nájomných bytov. Prvých 68 sme vysporiadali, verím, že po najbližšom zastupiteľstve ich budeme vedieť odovzdať budúcim nájomníkom. Ďalej chceme revitalizovať Delňu. Nastavili sme síce novu technológiu, ale spracováva sa štúdia, aby mohol byť areál celoročne využívaný. Viete, že mojou túžbou bolo stavať centrálny mestský park, pretože nemáme oddychové plochy, aspoň nie dostatok na to, aby Prešovčania po práci mali kde relaxovať a vyjsť si s rodinou a deťmi. Máme k tomu spracovanú štúdiu a časť pozemkov vykúpených. O ďalších výkupoch rokujeme,“ vyhlásila Turčanová.

Foto
Súčasná primátorka Prešova Andrea Turčanová spolu s kandidátmi na mestských poslancov / facebook.com/andreaturcanova.sk

Samospráva pod jej vedením by chcela pokračovať v dokončení ciest na Jarkovej ulici. „Máme urobený archeologický prieskum, spracovaný realizačný projekt stavby. Zároveň chceme v ďalšom roku začať spracovávať projektovú dokumentáciu na Slovenskú ulicu,“ uviedla Turčanová s tým, že nemôže poľaviť v tlaku na výstavbu D1 a R4. V meste sa chce zároveň zamerať aj na nemotorovú dopravu: „Máme postavené a dokončujeme niektoré ďalšie cyklochodníky, celkovo je ich sedem. Máme takisto úspešný projekt na cykloprístrešky. Verím, že ešte v tomto volebnom období bude odhlasovaný takzvaný masterplán, teda stratégia rozvoja dopravy v meste, ktorý nastaví úlohy na ďalšie obdobie,“ doplnila Turčanová, ktorá zdôraznila, že v meste založili niekoľko denných stacionárov. Tiež plánuje výstavbu zariadenia opatrovateľskej služby či domu pre seniorov, v ktorom budú rôzne kluby pre dôchodcov, krúžkové činnosti a ďalšie aktivity.

Turčanová chce pokračovať v skvalitňovaní školstva a revitalizácii nákupných centier v jednotlivých častiach mesta. „Keď spočítate prostriedky, ktoré dnes na účtoch máme, tak aj keby sme odpočítali úver, tak sme na tom veľmi dobre,“ skonštatovala Turčanová, ktorá svoju predvolebnú kampaň vyčíslila na približne 20-tisíc eur. Vo voľbách sa spolu s ňou za KDH, OĽaNO a NOVA bude uchádzať aj 31 kandidátov zo všetkých mestských častí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre