Andreescuová prvou Kanaďankou po 50-tich rokoch v domácom finále

SvetŠport

Presne 50 rokov čakala kanadská tenisová verejnosť na zastúpenie vo finále ženskej dvojhry na domácom turnaji, ten v súčasnosti nesie názov Rogers Cup.

Čakanie pritom prelomila len devätnásťročná Bianca Vanessa Andreescuová, ktorá si v sobotňajšom semifinále poradila s Američankou Sofiou Keninovou 6:4, 7:6 (5). V druhom sete rodáčka z mesta Mississauga stratila náskok 5:2, ale napokon v tajbrejku využila piaty ponúknutý mečbal. „Posledné dva mesiace boli náročné a som veľmi šťastná, že môžem byť späť na kurte. Moje rameno je v poriadku. Teší ma, že som zápas zvládla v dvoch setoch, hoci to nebolo ľahké. Som vo finále Rogers Cupu - život je úžasný," povedala Andreescuová, ktorú donedávna trápili problémy s pravým ramenom.

Foto
Bianca Vanessa Andreescuová / TASR

Andreescuovej cesta do finále sa vôbec nerodila ľahko. V štyroch zápasoch odohrala až jedenásť setov a na kurte strávila viac než desať hodín. Do finále sa prebojovala ako prvá Kanaďanka od roku 1969, kedy v súboji o víťaznú trofej zdolala Faye Urbanová svoju krajanku Vicki Bernerovú. Už len samotná účasť vo finále turnaja kategórie WTA Premier v domovskej krajine znamená pre tínedžerku viac než marcový triumf v kalifornskom Indian Wells.

Kanadská tenistka je momentálne v live rebríčku na devätnástom mieste, čo je jej doterajšie maximum. V prípade, že vo finále uspeje, sa posunie o ďalších päť priečok vyššie. Jej prvá spomienka na Rogers Cup je z roku 2015, keď sledovala semifinálové víťazstvo Belindy Bencicovej nad Serenou Williamsovou. Teraz si proti Williamsovej zahrá samotná Andreescuová a to navyše vo finále. Serena napriek nevydarenému úvodu stretnutia zdolala v druhom semifinále Češku Marie Bouzkovú 1:6, 6:3, 6:3.

Mladšia so sestier Williamsových si finále Rogers Cupu zahrá po prvýkrát od roku 2013, v ktorom si poľahky poradila s Rumunkou Soranou Cirsteovou 6:2, 6:0. Po zápase s ďalším prekvapením turnaja, Češkou Bouzkovou, Serena prehlásila, že by mala podávať konzistentnejšie výkony a nerobiť toľko nevynútených chýb. „Je to pre mňa dobrá lekcia do budúcnosti. Momentálne sa cítim veľmi dobre, mala som množstvo tréningov, robila som správne veci a uvidíme, ako to zajtra dopadne," povedala Američanka po svojom jubilejnom 500. víťazstve na tvrdom povrchu v kariére.      

 

Zdroj: SITA

Komentáre