Anglicko uvoľnilo protipandemické opatrenia

EurópaKoronavírus

Od pondelka (29.3.) sú vo Veľkej Británii povolené vonkajšie stretnutia najviac šiestich ľudí alebo členov dvoch domácností. Takisto je možné športovanie na čerstvom vzduchu a otvorili sa i plavárne.

Foto
Musíme však zostať opatrní, upozorňuje britský premiér Boris Johnson / TASR

„Musíme však zostať opatrní, pretože v Európe sa počet nakazených koronavírusom zvyšuje a našu vakcinačnú kampaň ohrozujú nové varianty vírusu," povedal britský premiér Boris Johnson s tým, že tretia vlna nákazy, ktorá postihla pevninskú Európu, môže zasiahnuť i Britániu.

Anglicko v pondelok (29.3.) uvoľnilo protipandemické opatrenia, povolené sú vonkajšie stretnutia najviac šiestich ľudí alebo členov dvoch domácností. Takisto je možné športovanie na čerstvom vzduchu a otvorili sa i plavárne.

Opäť bude povolené i konanie svadieb, na ktorých sa budú môcť zúčastniť najviac šiesti ľudia. Prvé uvoľnenia prišli v Anglicku 8. marca, keď sa znovu otvorili školy.

V Spojenom kráľovstve dosiahli v nedeľu míľnik viac než 30 miliónov zaočkovaných dospelých. Tamojšia vláda plánuje od 12. apríla povoliť otvorenie terás barov, rôznych maloobchodných prevádzok a kaderníctiev.

V nedeľu hlásila britská vláda 19 ďalších úmrtí na ochorenie COVID-19. Počet obetí koronavírusu za sedem dní poklesol oproti predošlému týždňu o 32 percent. Pribudlo i 3862 novonakazených - celkový počet nových prípadov za týždeň sa v porovnaní s predchádzajúcim znížil o dve percentá.

Zmiernenie obmedzení plánujú tento týždeň i ďalšie súčasti Spojeného kráľovstva - Wales, Škótsko a Severné Írsko.

Zdroj: TASR

Komentáre