Anjelkám pristrihli krídla straty. Triumf nad Šamorínom vydolovali až v predĺžení

KošiceŠport

Basketbalistky Young Angels Košice a Šamorína boli pred štartom sezóny pasované do roly tímov, ktoré budú zvádzať súboj o tretiu pozíciu tabuľky. Veľká vyrovnanosť týchto dvoch tímov sa potvrdila aj v oboch doterajších vzájomných zápasoch. V tom prvom vyhrali „anjelky“ vonku o desať bodov, keď prehrali polčas o sedem. Odveta v Angels aréne ponúkla ešte väčšiu drámu.

Foto
Dominika Urbanová pomohla k víťaznému obratu desiatimi bodmi / KOŠICE ONLINE

Zverenky trénera Radka Dvorščáka sa od úvodu trápili so zbytočnými stratami a väčšinu zápasu naháňali manko. V priebehu stretnutia prehrávali aj o sedem bodov a ešte 43 sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny viedli hosťujúce hráčky o tri body. O dôležité vyrovnanie sa postarala presnou trojkovou strelou Dominika Urbanová.

„Veľmi nám pomohli tie dve trojky Emmy Dulovičovej,“ upozornila Urbanová na dve presné strely svojej spoluhráčky spoza perimetra v úvode štvrtej štvrtiny . „Tie nás vrátili do zápasu a ja som samozrejme rada, že mi to padlo pri tej vyrovnávajúcej strele. Poviem pravdu, keď som to strieľala, tak som ani neverila, že to tam padne.

V predĺžení už mali Košičanky navrch a vytvorený krehký náskok si podržali až do konca.

„S takýmto priebehom zápasu sme nepočítali,“ priznal tréner Dvorščák. „Blahoželám dievčatám, že sa nevzdávali a dotiahli to do víťazného konca. Určite však cítim sklamanie z herného prejavu, hlavne z nasadenia hráčok. Máme na viac, než sme ukázali.“

Košického kormidelníka potešila aspoň zdravá drzosť mladých hráčok pri trojbodových pokusoch vo vypätých momentoch. „Zo základnej rotácie nám vypadli Balážová a Drobná a som preto rád, že to vzali mladé hráčky na seba a potiahli. Nemajú toľko skúseností, ale ich snaha bola odmenená.“

Nespokojnosť naopak vyjadril so vysokým počtom strát. Tých sa dopustili hráčky Young Angels 24, čo bolo o šesť viac, než na strane súpera.

Toto ma veľmi mrzí. Máme veľmi skúsenú pivotku, ktorá dokáže postaviť výbornú clonu. Využívame to však málo a to práve kvôli zlým prihrávkam a zbytočným stratám. Nemôžeme tak využiť našu najsilnejšiu zbraň,“ upozornil Dvorščák.

Galéria k článku

Tento nedostatok sa opakuje pravidelne a veľmi dobre si to uvedomuje aj D. Urbanová. „Tých strát je naozaj priveľa a patríme asi medzi družstvá s najvyšším počtom strát v lige. Možno to plynie z prílišnej snahy, ale musíme si dať na to väčší pozor.“

Pre mladý košický tím je každopádne dôležité, že obe drámy proti Šamorínu dotiahli do víťazného konca.

„Víťazstva tešia, ale liga je dlhá a musíme priznať, že momentálne na nich rýchlostne nestíhame. Hrajú veľmi dobrý a rýchly basketbal a v týchto zápasoch nás výborne preverili. Pre nás je to druhé varovanie, pretože ani v Poprade to nebolo ideálne. Musíme si k tomu niečo povedať, pretože takýmto dojmom pôsobiť nechceme,“ zamyslel sa Radko DvorščákDominika Urbanová dodala: „Trápia nás veru poriadne. Aj ten prvý zápas sme museli otáčať a vyrovnané to asi bude aj v ďalších našich zápasoch.“

9. kolo extraligy žien

Young Angels Košice – ŠBK Šamorín 68:64 (10:12, 16:18, 17:11, 15:17, 10:6)

Body: Jurčenková 20, Dulovičová 11, Urbanová 10, Blanárová 8, Virasztóová 7, Bartánusová 5, Kaliužna 4, Plavnická 2, Bohušová 1 – Horvátová 29, Sujová 11, Marcová 8, Vaigl 6, Oštádalová 4, Šeligová 3, J. Lelkes 3

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 50:70 (12:13, 15:18, 13:24, 10:15)
Najviac bodov: Števulová 23, Dobrotová, Mrváňová po 5 – Tetemondová 21, Vyšňová 17, Sojáková 12

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 64:65 (22:21, 13:12, 10:17, 19:15)
Najviac bodov: Enabosi 22, Praženicová 21 – Martišková 17, Miletič a Páleníková po 12

ŠKBD Spišská Nová Ves – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 31:74 (7:14, 14:28, 2:7, 8:25)
Najviac bodov: Jarošová 17, Lysová 7, Dovalová 5 – Janštová 16, Striešová, Belušová po 10