Anjelky sa vyhrabali z osemnásťbodového manka, obrat však nedokonali

KošiceŠport

Basketbalistky Young Angels Košice ostávajú bez víťazstva aj po štvrtom zápase nadstavbovej skupiny o 1. až 4. miesto. V súboji proti favorizovanému Ružomberku nezopakovali decembrové víťazstvo a prehrali 67:72.

Foto
Anna Jurčenková v súboji s hosťujúcou Enabosiovou / KOŠICE ONLINE

Košičanky po návrate z turnaja Európskej ligy EWBL v lotyšskej Liepaji začali dobre a v pätnástej minúte bol stav vyrovnaný 28:28. Potom však zaznamenali hosťujúce hráčky dvanásťbodovú sériu a v tretej štvrtine viedli dokonca až o osemnásť bodov. Zverenky trénera Radka Dvorščáka potom predviedli príkladnú bojovnosť a v závere stretnutia znížili stratu na štyri body.

„Každá prehra mrzí, veď šport robíme pre víťazstvá. Teší ma však nezlomnosť tímu. Naposledy sme s Ružomberkom prehrali o štyridsať a aj teraz to bolo už o osemnásť bodov. Nezložili sme sa však a dievčatá ukázali bojovnosť a srdiečko,“ ocenil prístup svojich zvereniek tréner Young Angels.

Výpadok z prelomu druhej a tretej štvrtiny sa však v konečnom dôsledku ukázal ako rozhodujúci. „V tých chvíľach sme mali problémy s faulami a užšiu rotáciu. Dostali sme sa pod tlak a dostali sme sa dole. Našťastie sme sa však vrátili do hry a to je výborné.“

„Podali sme bojovný výkon, ale osudnými sa nám stali posledné tri minúty prvého polčasu. Tam sme to pokašľali a súper nám odskočil. Dievčatá sa však nevzdávali a dokázali sme a vrátiť do zápasu. Teší ma, že sme zabojovali a predviedli sme dobrý výkon,“ nadviazala rozohrávačka Emma Dulovičová. V zápase proti silnému súperovi nadviazala na kvalitné výkony z EWBL a premenila tri zo štyroch trojbodových pokusov. „Na začiatku zápasu som bola celkom vystresovaná. Extraliga mi dáva veľa, ale nie je to ľahké. Teší ma, že mi padli tri trojky a potom som sa už cítila výborne.“

Galéria k článku

Žlto-modrá stíhacia jazda bola napokon neúspešná, no Anjelky naznačili, že v závere sezóny môžu potrápiť aj tých najväčších favoritov. Najbližším cieľom je zisk tretej priečky pred play-off.

„Teraz nás čaká zápas proti Šamorínu a ten rozhodne, či skončíme na treťom, alebo štvrtom mieste. Ja sa na to veľmi teším, pretože to už bude skutočný boj o každú loptu. Naposledy sme s nimi prehrali a chceme im to vrátiť. V nadstavbe môže vyhrať každý s každým a to je pre súťaž iba dobré. Ľahké zápasy nebudú ani v play-off a čaká nás teda atraktívny záver sezóny,“ dodal Radko Dvorščák.

Young Angels Košice - MBK Ružomberok 67:72 (28:40)
Najviac bodov: Jurčenková 12, Blanárová 10, Dulovičová 9 - Enabosiová 19, Praženicová 17, Turudičová, Williamsová po 11

Komentáre