Areál trebišovského kúpaliska prešiel pred letnou sezónou ďalšou obnovou

VýchodSpravodajstvo

Obyvatelia si môžu vyzdvihnúť rezidenčnú kartu.

Letná sezóna čoskoro začne aj na kúpalisku v Trebišove. Svoje brány otvorí návštevníkom 1. júla. Hovorkyňa mesta Martina Mištaničová zdôraznila, že samospráva opäť vynovila priestory areálu:

„V mestskom rekreačnom stánku mesto vybudovalo nové chodníkové časti, rovnako sú dokončené aj stavebné úpravy pracovnej skupiny mesta, v dôsledku ktorých k vonkajšej terase pribudnú kontajnerové toalety pre verejnosť. Ukončená je tiež revitalizácia zelených plôch kúpaliska – terénne úpravy, kosenie, výsev novej trávy, ale aj príprava všetkých troch bazénov.“

Foto
Príprava na letnú sezónu v Trebišove je v plnom prúde / TASR

Pracovníci Technických služieb mesta Trebišov čistili a maľovali plavecký bazén, ktorý je spolu so stredným a detským bazénom napustený vodou. V areáli vlani pribudli tobogany a nové bufety s veľkou prestrešenou terasou. Otvorenie kúpaliska je naplánované na 1. júla o 10.00 hod., pričom návštevníci ocenia zábavný program a rôzne aktivity.

Trebišovčania si môžu na vrátnici mestského úradu vyzdvihnúť rezidenčnú kartu mesta na rok 2022. Mištaničová pripomenula, že vďaka karte získajú zľavu z ceny vstupného do areálu vodných športov vrátane letného kúpaliska:

„Od 1. júla do 31. augusta bude mesto vydávať rezidenčné karty už od 6.30 do 15.30 hod.,“ povedala Mištaničová, ktorá dodala, že podmienkou na vydanie rezidenčnej karty je trvalý pobyt v Trebišove a splnenie záväzkov voči mestu ku koncu minulého roka.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre