Art Film Fest má za sebou ďalší úspešný ročník

KošiceArchívArt Film Fest 2023

Ceny sú rozdané.

Milovníci kinematografie si dnes užívajú posledný deň 29. ročníka najväčšieho a najstaršieho Medzinárodného filmového festivalu na Slovensku – Art Film Fest. Jeho záverečný ceremoniál sa ale prvýkrát uskutočnil večer pred posledným dňom, teda vo štvrtok 22. júna.

„Najdôležitejšou časťou záverečného ceremoniálu sú výsledky súťaží, to znamená predovšetkým Medzinárodná súťaž hraných filmov, takisto aj Medzinárodná súťaž krátkych filmov. Vyhlási sa aj Divácka cena, to znamená, ten film, ktorý najviac ocenili alebo najviac sa páčil divákom a návštevníkom festivalu. Pochopiteľne, veľmi obľúbená je aj prezentácia alebo oceňovanie laureátov čestných cien, čiže v tomto prípade Hercovej misie pre Evu Holubovú a Zlatá kamera pre Bélu Tarra,“ povedal hovorca AFF Juraj Čurný.

Foto
Eva Holubová získala Hercovu misiu  / TASR

Po udelení všetkých ocenení je na záverečnom ceremoniáli premietaný víťazný film, ktorým sa v tomto ročníku stala snímka Dalva. Počas večera bolo trikrát udelené Zvláštne uznanie, dvakrát v súťaži krátkych filmov a raz v prípade hraných. Cenu za najlepší krátky film získala snímka 48 hodín. Hercovu misiu Eve Holubovej na pódiu udelila herečka Kristína Svarinská:

„Mne je obrovskou cťou odovzdať túto cenu mojej milovanej Eve Holubovej.“

„Ja som úplne hotová, dnes sa len tak usmievam alebo plačem. Som veľmi dojatá. Košice získali ďalší dôvod, prečo ich milujem. Ďakujem veľmi za toto ocenenie,“ reagovala Holubová.

Podľa diváckeho hodnotenia sa najlepším filmom 29. ročíka AFF stala snímka Tiché dievčatko.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre