Art Film Fest sa tento rok neuskutoční

KošiceKultúra

Aktualizované 15.05 hod.

Organizátori Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest rozhodli o tom, že 28. ročník tohto prestížneho podujatia sa tento rok neuskutoční. Napriek tomu, že na Slovensku došlo k uvoľneniu opatrení, ktoré boli zavedené v súvislosti s pandémiou koronavírusu, stále však pretrvávajú isté obmedzenia, a to aj v iných krajinách.

„Pri súčasných medzinárodných opatreniach a obmedzeniach by sme boli nútení zorganizovať festival bez účasti zahraničných tvorcov a umelcov, industry programu, ako aj sprievodného programu. Kľúčovou devízou nášho festivalu je predovšetkým možnosť stretávania sa slovenských a zahraničných tvorcov, ako i divákov a filmových profesionálov počas odborných, ale aj neformálnych podujatí,“ zdôvodnil producent festivalu Ján Kováčik.

Foto
Obľúbené podujatie sa uskutoční budúci rok / AFF

Pripravovaný 28. ročník Art Film Festu sa teda uskutoční od 18. – 26. júna 2021 v Košiciach. Organizátori veria, že priaznivci festivalu príjmu ich rozhodnutie s pochopením a zachovajú im priazeň aj naďalej.

Art Film Fest od roku 1993 vytvára priestor nielen na prezentáciu najnovších snímok svetovej kinematografie, ale aj premietanie kvalitných slovenských diel či filmov z histórie. Podujatia sa každoročne zúčastňuje vyše 20-tisíc divákov a hostí zo Slovenska či zo zahraničia.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre