Asanácia uzavretých lávok v Prešove pokračuje prípravou verejných súťaží

PrešovSpravodajstvo

Na Mukačevskej ulici bude kompletne zrekonštruovaná.

V metropole Šariša sa nachádza niekoľko lávok, ktoré sú v zlom technickom stave. Momentálne sa pripravuje ich asanácia, pričom lávka na Mukačevskej ulici bude kompletne zrekonštruovaná.

„Radnica dala tento rok skontrolovať všetkých 14 lávok, ktoré sa nachádzajú na území Prešova a sú v správe mesta. Kontrola preukázala, že až 5 lávok je v havarijnom stave, a preto ich bolo potrebné okamžite uzavrieť,“ uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Samospráva má projektovú dokumentáciu na asanáciu dvoch lávok, ktoré vedú ponad železničnú trať pri Lesíku delostrelcov a pripravuje verejné obstarávanie na ich asanáciu. Vzhľadom na to, že najbližšia obchádzková trasa vedie cez Masarykovu ulicu, mesto hľadá alternatívne riešenie pre peších.

Foto
Lávka na Mukačevskej ulici bude kompletne zrekonštruovaná / Mesto Prešov

Tomek doplnil, že samospráva má k dispozícii aj dokumentáciu pre územné rozhodnutie pre lávku pri Prešovskej univerzite:

„Aktuálne sa pripravuje verejné obstarávanie na asanáciu pôvodnej lávky a výstavbu novej lávky s napojením na existujúcu sieť cyklotrás. Jedinou spomedzi uzavretých lávok, ktorú je možné opraviť, je lávka na Mukačevskej ulici. Radnica už má k dispozícii opis predmetu zákazky pre verejné obstarávanie na jej rekonštrukciu.“

Komentáre