Asfalt na úseku Hlavnej ulice nenahradí takzvané mačacie hlavy

KošiceSpravodajstvo

Najvážnejšími nedostatkami boli výtlky na cestách či popraskaný asfalt na chodníkoch.

V metropole východu sa o necelé dva mesiace uskutoční Medzinárodný maratón mieru (MMM). Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a organizátori MMM absolvovali dva kontrolné dni na maratónskej trati. Počas toho prvého sa zamerali predovšetkým na Hlavnú ulicu a Námestie Maratónu Mieru. V piatok (9.8.) spoločne prešli úsek trate okolo Námestia Osloboditeľov, na Južnej triede a na Jantárovej ulici.

„Maratón nie je vec, ktorá sa v Košiciach robí prvý raz. Naši zamestnanci magistrátu majú veľké skúsenosti. Každý z nás vie, že v septembri sa rozbehnú všetky práce, ktoré je potrebné v súvislosti s maratónom urobiť. Snažíme sa do toho vložiť aj ďalší aspekt, aby sa nielen samotní bežci cítili bezpečne a príjemne, ale aby ani návštevníci mesta a fanúšikovia, ktorí budú pri trati stáť, sa nemuseli pozerať na hrdzavé ploty, poškodenú zeleň a chodníky. Všetko, čo vieme, snažíme sa opraviť tak, ako tomu bolo aj pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Preto si postupne prechádzame jednotlivé úseky maratónskej trate, každú jednu cestu, každú ulicu. Zapisujeme si všetky nedostatky, ktoré tam nájdeme a snažíme sa ich postupne odstrániť,“ uviedol Polaček.

Foto
Kontrolný deň na maratónskej trati / Mesto Košice

Ako informoval Miroslav Sambor z Magistrátu mesta Košice, najvážnejšími zistenými nedostatkami počas kontrolného dňa boli výtlky na cestách, popraskaný asfalt na chodníkoch na Južnej triede, ale aj chýbajúce obrubníky či zeleň. Zároveň sa diskutovalo aj o tom, aby na križovatke ulíc Hlavná – Pribinova – Rooseweltova, ktorej povrch tvoria takzvané mačacie hlavy, pribudol asfalt. Polaček však rozhodol, že povrch úseku sa nebude meniť. Mačacie hlavy budú v danom úseku vybraté, očistené a uložené späť do nového podložia.

„Zatiaľ je to fajn, myslím si, že práve vďaka týmto kontrolným dňom sa my maratónci zladíme s mestom a prídeme na riešenia, ktoré by sme možno v kancelárii nevymysleli. Prejdením si terénu predsa len získavame plastický obraz situácie a pomôže nám to,“ skonštatoval riaditeľ MMM Branislav Koniar.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre