Austrália odštartovala očkovanie obyvateľov proti koronavírusu

SvetKoronavírus

Vakcínu by malo tento týždeň dostať 60-tisíc ľudí.

Spustenie očkovacej kampane v Austrálii sprevádzali protesty a nespokojnosť. Krajina aj napriek tomu dnes začala s očkovaním obyvateľov proti ochoreniu COVID-19. Ako prvý bol zaočkovaný premiér Scott Morrison. Vakcínu by malo tento týždeň dostať 60-tisíc pracovníkov v prvej línii, zamestnancov karanténnych hotelov a klienti domovov dôchodcov. Ide o očkovacie látky od Pfizer/BioNTech, neskôr by mali podávať aj vakcínu od AstraZeneca, ktorá sa bude vyrábať priamo v Austrálii.

Foto
Spustenie očkovania v Austrálii / TASR

Pred pár dňami tam skončilo Australian Open. Prezidentka tamojšieho tenisového zväzu Jayne Hrdlicková počas slávnostného odovzdávania trofeje Novakovi Djokovičovi vyhlásila, že očkovanie pomôže reštartovať profesionálny šport. To sa však nestretlo s pochopením a z tribún, kde kvôli obmedzeniam sedelo 7500 divákov, sa ozvala nespokojnosť fanúšikov.

Turnaj v Melbourne sprevádzali viaceré protiepidemiologické opatrenia. Hráči museli absolvovať dvojtýždňovú karanténu. Fanúšikovia nemohli naživo sledovať zápasy počas päťdňovej výluky v strede turnaja. Očkovanie chce podľa prieskumu podstúpiť 80 percent obyvateľov, pričom krajina to chce stihnúť do októbra tohto roka.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre