Babie leto v Maďarsku prinieslo viaceré teplotné rekordy

EurópaZaujímavosti

Jeden z nich padol aj v hlavnom meste.

V dvoch obciach v Maďarsku dnes (21.10.) nadránom klesla teplota vzduchu iba na 16 stupňov Celzia, čím padol doterajší rekord najvyššej dennej minimálnej teploty z 21. októbra z roku 2013 s hodnotou 15,7 stupňa Celzia. Rekord bol zaznamenaný v obci Balatonederics vo Veszprémskej župe a v obci Iklódbördőc v Zalianskej župe. Ten doterajší padol v meste Kaposvár v Šomodskej župe.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Jeden z rekordov bol aj v Balatonlelle v Šomodskej župe, kde včera (20.10.) nadránom teplota vzduchu klesla iba na 15,9 stupňa Celzia. Doterajší rekord z 20. októbra bol evidovaný v Badacsonytomaji vo Veszprémskej župe s hodnotou 15,3 stupňa Celzia.

Nielen v Budapešti, ale aj v celej krajine bola rekordne vysoká denná teplota. V mestskej časti hlavného mesta Újpest bolo nameraných 25,1 stupňa Celzia, čím padol rekord 24,4 stupňa Celzia z 20. októbra 2014. Celoštátny denný teplotný rekord 20. októbra z roku 2012 bol zaznamenaný v obci Körösszakál v Hajducko-bihárskej župe s hodnotou 26,8 stupňa Celzia. Ten bol však  včera prekonaný o jednu desatinu stupňa Celzia v meste Adony Stoličnobelehradskej župe.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre