Bačovci si podrývajú nohy mylnými taktikami, favorit ostáva nevykoľajený

KošiceŠport

Finálová séria futsalovej extraligy medzi majstrovským Lučencom a Podpor Pohyb Košice napĺňa očakávaný scenár. Mladý tím z metropoly východu bojuje a vzdoruje, na kvalitu legionármi prešpikovaného účastníka Ligy majstrov však zatiaľ nemá.

Foto
Radosť kapitána Hernándeza po góle / KOŠICE ONLINE

Po prehre 1:5 v Lučenci podľahli Košičania v domácej odvete na palubovke v Šaci 3:6. V prvom polčase to pritom pre zverencov Richarda Bača vyzeralo veľmi nádejne a do sedemnástej minúty držali vyrovnaný stav 1:1. Šanca na prekvapenie žila aj po vlastnom góle Gluchmana, no v priebehu 24. až 26. minúty strelili hostia tri zlepené góly a zrazu to bolo 1:5.

„Chceli sme Lučenec potrápiť trochu viac. Mrzieť nás musí nezvládnutý úsek v úvode druhého polčasu. O tom to však je a výpadky koncentrácie sa trestajú. Navyše, podobne ako v prvom zápase, aj teraz sme nepremenili tých málo šancí, ktoré sme si vypracovali. Proti silnému Lučencu potrebujete, aby vám vyšlo všetko. Prehrali sme teda asi zaslúžene,“ priznal Marek Kuruc, ktorý sa dokázal gólovo presadiť v oboch finálových dueloch.

Aj podľa kapitána Antónia Hernándeza zlomila košickému odhodlaniu väzy nevydarená dvojminútovka z úvodu druhého polčasu. „Vraveli sme si, že sa to nesmie zopakovať, ale stalo sa. Prišla hluchá pasáž, počas ktorej sme veľmi chceli, no všetko bolo zlé. Dostali sme rýchle góly a potom je to trápenie. Na konci sme to zdramatizovali, ale strata bola veľká.“

Galéria k článku

K úcte Košičanov slúži fakt, že sa po piatom góle nerozsypali a gólmi Trojana a Kuruca v 36. minúte dokázali znížiť na rozdiel dvoch presných striel. V tom čase mal navyše súper na svojom konte päť faulov a každý ďalší tak hrozil pokutovým kopom. Už v 37. minúte však strelil hosťujúci Ostrák šiesty gól a bolo vymaľované.

„Škoda toho. Pred tou akciou sme si povedali, čo chceme hrať a prišlo niečo úplne iné. Nechcem však nikomu nič vyčítať, pretože chlapci veľmi chceli. Toto sú tie skúsenosti, ktoré nám dodajú iba takéto zápasy. Lučenec má skúsený tím plný legionárov a reprezentantov. My zažívame takéto zápasy párkrát do roka,“ upozornil Hernández, ktorého doplnil Kuruc.Dotiahli sme sa na dva góly, súper mal fauly a začínalo to byť nervózne. Možno ak by sme dali ešte jeden gól, tak by to bola dráma. Súper však ukázal kvalitu. V jeho tíme sú profesionáli, ktorí si dajú pred zápasom kávičku a idú hrať. Mnohí z nás prichádzajú na zápas z práce či školy a to prináša istú únavu. Aj takéto detaily rozhodujú.“

Majster z Lučenca si je svojej sily vedomý a vo finále si ide pevným krokom za splnením cieľa.

„Ukázala sa kvalita našich legionárov. Vo finále prevažuje nad ostatnými hráčmi a celkovo sme hrali kompaktne v defenzíve. Košice sa po našom treťom góle zložili a chytili sa až v závere. Celkovo to však bol jeden z najlepších zápasov sezóny,“ ocenil úroveň druhého finálového duelu Sebastián Bačo.

Pre košického odchovanca má finále špecifickú príchuť. Nebojuje totiž iba proti svojim bývalým spoluhráčom, ale aj proti otcovi, ktorý je trénerom Podpor Pohyb.

„Trochu si doma podrývame nôžky a navzájom si hovoríme mylné taktiky. Hráme také psychologické šachy, ale celkovo platí, že otec mi ten titul dopraje. Verím, že na našom vzťahu sa po tomto finále nezmení nič. Medaily budeme mať obaja a je to teda fajn,“ pousmial sa Sebo, ktorý by rád pošteklil otca aj nejakým tým gólom. V úvodných dvoch zápasoch sa mu však skórovať nepodarilo. „Vyzerá to tak, že by som od otca dostal poza ucho. Vo finále som už zahodil asi štyri či päť šancí. Nepadá mi to, ale veľmi rád by som to zlomil v treťom zápase. Nesmieme nič podceniť a v treťom zápase si musíme ísť zodpovedne po titul.

Košičania sú z pohľadu finále realistami a sami dobre vedia, že otočiť sériu proti kvalitnému súperovi je prakticky nemožné. Úspechom by však bolo aspoň jedno víťazstvo, ktoré by vrátilo sériu do Šace.

„Chceme si to užiť a verím, že diváci ocenia náš prístup. Dávame do toho všetko a ešte sme nezložili zbrane. Pokúsime sa to zdramatizovať v treťom zápase,“ prisľúbil kapitán HernándezMarek Kuruc uzavrel. „Momentálne prehra mrzí, ale s odstupom času budeme hodnotiť toto finále ako veľký úspech. Pred sezónou sme si vraveli, že striebro by bolo super a chcelo to dokonalú konšteláciu hviezd. Osobne ma však mrzí, že sme nevyhrali aspoň jeden zápas. Skúsime to ešte v Lučenci, pretože naši fanúšikovia by si zaslúžili vidieť ešte jeden domáci finálový duel.“

 

Finále play-off (hrá sa na tri víťazstvá):
Podpor Pohyb Košice - MIMEL Lučenec 3:6 (1:2)
 

Góly: 12. Grcić vlastný, 36. Kuruc, 36. Trojan - 9. a 37. Ostrák, 17. Gluchman vlastný, 24. a 26. Marcilio, 26. Belaník
        /stav série: 0:2 na zápasy)

Komentáre