Baleovi sa v Madride darí, aj napriek tomu plánuje odísť

EurópaŠport

Najväčšou hviezdou v tíme Walesu bude na Štadióne Antona Malatinského v zápase kvalifikácie ME 2020 proti domácim Slovákom Gareth Bale. Hráč Realu Madrid údajne aj napriek vydarenej doterajšej sezóne plánuje zo Španielska odísť.

V súvislosti s 30-ročným rodákom z Cardiffu a jedným zo strojcov waleského "bronzového" úspechu z ostatných ME 2016 vo Francúzsku sa už dlhšie obdobie spomína jeho postavenie na klubovej scéne. Sága okola Balea sa zdala byť zažehnaná po ukončení letného prestupového obdobia, v rámci ktorého zotrval v Madride.

Foto
Gareth Bale / TASR

Špekulácie o jeho odchode rozprúdil návrat Zinedinea Zidana na lavičku „bieleho baletu“. Francúzsky kouč dokonca v júli prehlásil, že jeho odchod by bol najvhodnejším riešením pre obe strany. „Jednou nohou“ bol už v čínskom Ťiang-su Su-ning. Bale mal zarobiť milión libier týždenne, ale Real Madrid na poslednú chvíľu zrušil transakciu, pretože chcel za útočníka odstupné. „Zidane sa správa hanebne. Nepreukazuje žiadnu úctu hráčovi, ktorý pre Real Madrid toľko urobil," vyhlásil pred niekoľkými týždňami Balov agent Jonathan Barnett, ktorý pripomenul, že aj vďaka Baleovi získal Real množstvo trofejí vrátane štyroch triumfov v prestížnej Lige majstrov.

Po prerušenom odchode do Číny sa neobjavil ani na Audi Cupe v Mníchove, no v úvode La Ligy podal výborný výkon na trávniku Celty Vigo (3:1) a ukotvil sa v základnej zostave Realu. Štyri dni pred duelom s Granadou sa však neobjavil v zápasovej nominácii na duel LM proti FC Bruggy (2:2), čo ho údajne pobúrilo natoľko, že začal nadobro pomýšľať na odchod z Realu. „Gareth Bale je naštvaný a už to viac nechce nechať iba tak. V čase, keď sa mu opäť začalo dariť, pretože vedel, že keď nastupuje v zápasoch, jeho pripravenosť stúpa smerom nahor, zrazu musel duel s Bruggami sledovať z tribúny. Nikto nechápe, prečo. Walesan nerozumie, prečo mal najprv otvorené dvere a potom ho nenechali odísť. Nechce veľa. Chce iba hrať, aby mohol podať svoj najlepší výkon a mohol tímu pomôcť dávať góly, ktoré mužstvu chýbajú. Prvýkrát od príchodu v roku 2013 túži odísť. Cíti, že to, čo sa s ním deje, nie je spravodlivé," povedal známy katalánsky žurnalista Guillem Balague.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre