Balónová fiesta ozdobila oblohu Košíc

KošiceSpravodajstvo

Okrem radosti priniesla balónová fiesta aj komplikácie, tie organizačný tím zvládol.

Balónová fiesta je v Košiciach doma už 26 rokov.  Fiestové mestečko v areáli Technickej univerzity Košice so svojim programom zaujalo tisícky návštevníkov, ktorí prišli do Košíc aj z iných miest Slovenska. Nechýbali kotvené lety balónom, walk-in balloon, festival bábkových divadiel Virvar, vystúpenia študentov Konzervatória Timonova 2 Košice, policajné ukážky s KR PZ Košice alebo aj hasičské auto.  „S veľkou radosťou konštatujeme, že bol úspešný, nakoľko sme absolvovali 4 vyhliadkové lety skupiny balónov a očarujúce nočné nafukovanie balónov. Let balónom absolvovalo 101 pasažierov, kotvený let balónom 308 detí,“ zhodnotila fiestu za organizátorov Diana Hežel.

Na svoju úplne prvú fiestu zavítal práve do Košíc balón špeciálneho tvaru – gepard HUGO. Huga v Košiciach patrične pokrstili a zaželali mu veľa šťastia na jeho plavbe vzduchom i svetom. Okrem Huga nad mestom lietal aj domáci klaun Bruno a po rokoch sme na oblohe mohli vidieť aj legendárnu VSŽ-tku, jeden z prvých špeciálov vyrobených v brnenskej dielni Kubíček Balloons.

Balónová fiesta v Košiciach má so svojim 26. ročníkom aj novú skúsenosť, interpretovanú ako „požiar v balóne“. Došlo k prepáleniu obalu balóna v jeho spodnej časti,  čo sa občas stane a to predovšetkým pri hromadných štartoch, ktoré sú o veľa náročnejšie ako individuálne štarty balónov. Nikto sa nezranil, pasažieri absolvovali štandardný let balónom, po pristátí v Družstevnej nad Hornádom boli šťastní a vyslovili želanie opäť letieť balónom, s tým istým pilotom. Organizátori to ale hodnotia ako novú skúsenosť a potvrdenie, že dôraz na prípravu a profesionalitu pilotov a posádok je najlepším predpokladom zvládnuť aj náročné situácie.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre