Banská Bystrica trikrát viedla, Färjestadu napokon podľahla

SlovenskoŠport

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica nestačili vo svojom štvrtom predstavení v G-skupine Ligy majstrov na švédsky BK Färjestad Karlstad, ktorému doma podľahli 3:4 po predĺžení.

Slovenskému zástupcovi patrí v tabuľke aj po štvrtom zápase štvrté miesto. Z doterajších duelov získal celkovo tri body. Najbližšie narazia „barani“ 8. októbra o 19.15 hod. doma na švajčiarsky tím Ambri-Piotta.

Radosť Banskej Bystrice / TASR

4. kolo:
HC'05 iClinic Banská Bystrica – BK Färjestad Karlstad 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Góly: 2. Hickmott (Wahl, Southorn), 43. Jääskeläinen, 54. Lamper (Slovák) - 26. Erixon (Aslund), 52. Nilsson (Aslund), 57. Aslund (Blum, L. Johansson), 65. Ejdsell. Rozhodovali: Jarets (Bielor.), Baluška – Synek, D. Konc ml., vylúčení na 2 min: 2:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1695.

Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Martinelli, Biro – Lamper, Marek Slovák, Jääskeläinen - Hickmott, Wahl, Šoltés – Hrnka, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth – T. Varga (od 21. min)

Färjestad: Holm – Westin, Mozík, Blum, Arnesson, S. Erixon, Ivarsson, A. Johansson – Aslund, L. Johansson, M. Nilsson - Leskinen, Ryno, Ejdsell – Olofsson, Mart. Johansson, Ottosson – Rydahl, Bäck, Jakobsson – Sandberg (od 21. min)

Bystričania vstúpili do zápasu lepšie, keď už v 66. sekunde sa ujali vedenia, keď sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného a Hickmott pohotovo bez prípravy poslal puk po ľade presne k žrdi – 1:0. Následne svoju dominanciu nepretavil do gólu švédsky celok. Nepremenené ostali aj šance v presilovkách oboch tímov. Holm a aj Beskorowany už do záveru prvej časti neinkasovali. V úvode druhej tretiny nevyužil presilovkovú šancu Bartánus, keď zoči – voči Holmovi zaváhal. V 25. minúte mieril presne nad vyrážačku Beskorowanyho z medzikružia Erixon. Hostia mali herne navrch, ale nebezpečnejšie šance si vytvorili domáci. Färjestad začal hroziť až v druhej polovici stretnutia.

Na začiatku tretej tretiny nevyužil prečíslenie vo vlastnom oslabení Hrnka. Streliť gól sa podarilo až vo vyrovnanom počte hráčov Jääskeläinenovi, ktorý ťažil z chyby švédskej defenzívy a parádne napriahol spomedzi kruhov – 2:1. Färjestad reagoval na vedenie Bystričanov zlepšeným výkonom. V 53. minúte zakončoval po peknej kombinácii šikovným švihom Nilsson – 2:2. Domáci odpovedali už o dve minúty neskôr. Pri avizovanom vylúčení hráča z Karlstadu sa po dobrej práci Slováka presadil v páde zblízka Lamper – 3:2. Aj do tretice stratila Banská Bystrica vedenie. V 57. minúte nahadzoval Blum pred bránu, kde puk do brány nasmeroval Aslund – 3:3. V závere tretej tretiny nedokázali Bystričania využiť štvorminútovú presilovku, ktorú si preniesli aj do predĺženia. Rozuzlenie nastalo dvadsať sekúnd pred koncom, keď chybu Slováka potrestal Ejdsell a zabezpečil tak švédskemu mužstvu dva body.