Barčiansky kemp sa rozšíril o nové detské ihrisko spolu s drevenými altánkami

KošiceZaujímavosti

Okrem iného pribudli aj ornitologické stanovištia.

Autokemping v košickej mestskej časti Barca v spolupráci Košickým samosprávnym krajom (KSK) ponúka novinky. Na mieste pribudlo detské i workoutové ihrisko spolu s tromi drevenými altánkami a ornitologické stanovištia.

„Som veľmi rád, že sme našli partnera a využil našu dotačnú schému na to, aby opäť o čosi zlepšil svoj kemp a prilákal po tomto pandemickom období viac turistov. Som veľmi rád, že kemp ide v takom eko duchu a využil aj tieto zelené prvky,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Foto
Autokemping v Barci rozšíril svoje služby / facebook.com/kosickykraj

Barčiansky kemp má viac ako 30-ročnú tradíciu. Program Terra Incognita mu poskytol dotáciu vo výške 10-tisíc eur, ktorú spečatili symbolickým zasadením stromu.

„Pre návštevníkov sa takýmto spôsobom vytvára priestor s potrebnou infraštruktúrou s prípojkami, s reštauráciou. No, ale, samozrejme, aj s príjemným prostredím, aby tu mohli dlhšie ostať, a tým pádom sa stáva aj dôležitou križovatkou na dobrodružné výpravy alebo uskutočňovanie výletov do celého Košického kraja, či už je to podzemný svet jaskýň, Jasovskú, Krásnohorskú, Ochtinskú aragonitovú, Dobšinskú ľadovú, ale aj Gombaseckú jaskyňu. No, ale takisto aj výlety na stredoveké hrady, kaštiele,“ skonštatovala riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková s tým, že populárne sú aj výlety do tokajskej oblasti či v rámci samotnej metropoly východu.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre