Bardejovský jarmok tento rok patrí remenárom

VýchodKultúra

Návštevníci môžu vidieť približne 650 remesiel.

Mesto Bardejov v týchto dňoch opäť ožilo v poradí 668. historickým a 48. novodobým jarmokom, ktorý sa tento rok nesie v duchu cechu remenárov. Ako uviedli organizátori Bardejovského jarmoku, je najstarším na Slovensku. „Na začiatku je to už tradične dobrá kapela, tentoraz Kollárovci a na záver v nedeľu (25.8.) Lucka Bílá. Sobota (24.8.) je napríklad raperská, nedeľa patrí vážnej hudbe a vystúpeniu Bílej. Dovolím si povedať, že je zastúpený každý žáner na našom jarmoku,“ skonštatoval vedúci oddelenia kultúry Mestského úradu v Bardejove Martin Choma.

Foto
Bardejovský jarmok / TASR

Návštevníci jarmoku môžu vidieť približne 650 remesiel, pričom nebude chýbať ani ulička remesiel. V rámci programu vystúpia rôzne folklórne súbory, hudobné kapely či domáce a zahraničné umelecké telesá. „Som veľmi rád, že výzva, ktorú sme s pani ministerkou Ľubicou Laššákovou oznámili a pôvodne mala byť v objeme 1,5 milióna eur na podporu slovenského folklóru, bola taká úspešná, že sme museli folklórnym súborom a folklórnym telesám poskytnúť až tri milióny, aby sme uspokojili dopyt. Nešlo o jednorazový počin, ale mienime z toho spraviť pravidelný, riadny systém podpory slovenského folklóru, lebo si to zaslúži. Mesto Bardejov je perlou na východe Slovenska. Spolu s niektorými mestami, ako napríklad Banskou Štiavnicou má svoju špeciálnu kapitolu v štátnom rozpočte a každý rok dostáva prostriedky. Peniaze sú využívané veľmi účelne. Vidia to všetci, nielen tí, ktorí tu žijú, ale i turisti, ktorí Bardejov navštevujú, že mesto krásnie a každým rokom sa rozvíja,“ povedal predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

Premiér včera (22.8.) podvečer spolu s podpredsedom vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu Richardom Rašim a primátorom mesta Bardejov Borisom Hanuščákom slávnostne otvorili novovybudovanú relaxačno-oddychovú zónu pri rieke Topľa.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre