Bartánus sa vracia do Košíc. "Minulá sezóna sa už nesmie opakovať!"

KošiceŠport

Ďalšou zvučnou posilou HC Košice pre novú sezónu je útočník Marek Bartánus. Do materského klubu sa vrátil po štyroch sezónach, ktoré odohral v Banskej Bystrici a Michalovciach.

Foto
Marek Bartánus už zarezáva s tímom Košíc / KOŠICE ONLINE

„Bez ohľadu na to, že je to Košičan a domáci hráč, Marek má stále vynikajúci vek i kvality. Na ľade nechá všetko a tie tituly ho posunuli niekde úplne inde,“ zdôraznil športový manažér HC Košice Gabriel Spilar. „Je to teda presne to, čo potrebujeme aj do kabíny. Spoločne s ostatnými skúsenými hráčmi ide o koliesko, ktoré by malo zapadnúť a plniť rolu lídra tímu.“

Ostrieľaný útočník naznačenú rolu lídra prijíma a zodpovednosti sa zbaviť nemieni. „Určite sa to odo mňa očakáva. Hovoril som s trénermi a viem, že mám plniť aj rolu lídra a pomáhať stmeľovať kabínu. To bude základ. Ak máte byť úspešní, tak musí byť šatňa zdravá.“

V Košiciach pôsobil počas svojich mladíckych čias, ale aj počas poslednej úspešnej éry Oceliarov. V rokoch 2014 a 2015 ju vyšperkoval ziskom dvoch majstrovských titulov.

Košice prejavili záujem a ja som veľmi rád, že sa môžem po rokoch vrátiť domov. Rysuje sa tu silné mužstvo a verím tomu, že tu môžeme spoločne niečo dokázať,“ vyjadril sa na margo svojho návratu do Steel arény Bartánus. Dôležitú rolu pri jeho sťahovaní z Michaloviec zohrala osobnosť Gabriela Spilara. „Gabi ma kontaktoval a potom to už malo rýchly spád. To mužstvo vyzerá naozaj zaujímavo a táto hokejová bašta si po rokoch sužovania úspech zaslúži. Rozhodne sa už nemôže opakovať posledná sezóna, v ktorej sa Košice nedostali do play-off. Všetci v klube robia maximum pre zlepšenie a prichádzajú veľmi zaujímavé mená. Potom to už bude iba na tom, akú partiu vytvoríme. Nechcem hovoriť o titule a pracovať musíme skromne a s pokorou. Cítiť tu však veľký hlad po úspechu.“

Na štvrtkový tréning skupinky hráčov pripravujúcich sa v Košiciach dorazili aj fínski tréneri Kalle Kaskinen a Timo Saarikoski. Najdlhší rozhovor absolvovali práve s Bartánusom.

„Mám z nich naozaj dobrý dojem. Tréneri rotujú po Európe a ja som zažil už niekoľko zahraničných trénerov. Pôsobia na mňa veľmi fundovanie a verím, že nás dovedú k úspechu,“ zamyslel sa Bartánus.

Kompletný káder HC Košice sa zíde koncom júla počas sústredenia vo Vysokých Tatrách.

„Ja sa na to ako chlapec z Liptova určite teším. Počas úspešných košických čias sa vždy chodilo do Tatier a takéto predsezónne sústredenie je veľmi užitočné z pohľadu budovania chémie v tímu. Je to iné, ako keď sa prvýkrát stretnete na ľade a pozeráte po sebe, kto je čo zač. Ja sa teším aj na naše krásne hory a tréningy v takom prostredí sú príjemné,“ uzavrel Marek Bartánus.

Účastník majstrovstie sveta z roku 2016 odohral v slovenskej extralige prevažnú časť doterajšej kariéry. V dresoch Košíc, Popradu, Liptovského Mikuláša, Slovana Bratislava, Skalice, Piešťan, Banskej Bystrice a Michaloviec odohral celkovo 697 zápasov s bilanciou 186 gólov, 210 asistencií (396 bodov), 374 trestných minút a 89 plusových bodov.

 

Komentáre