Basketbalistky CBK limitovali zranenia, víťazom EGBL Stará Turá (FOTO)

KošiceŠport

Basketbalistky CBK Minibuseuropa Ťahanovce sa pred domácim turnajom Final Four medzinárodnej EGBL do 18 rokov netajili medailovými ambíciami.

Foto
Hráčky CBK s trofejou za štvrté miesto v EGBL / KOŠICE ONLINE

Košičanky odohrali štyri vyrovnané zápasy, no vo všetkých ťahali za kratší koniec povrazu. Hlavným problémom boli početné zranenia, ktoré limitovali možnosti tímu. Zo zostavy v priebehu finálového turnaja vypadli opory Natália Tomajková i Kvetoslava Bačová a doráňané boli aj viaceré ďalšie hráčky.

V tíme bolo veľa bolesti. Máme hráčku, ktorá si bude liečiť koleno minimálne pol roka, vypadla nám podkošová líderka pre zranenie členka, bolesti som cítila ja i viaceré ďalšie hráčky. Bohužiaľ nás to postihlo na tomto dôležitom turnaji a v závere už chýbali sily. Nevládali sme a súperky boli rýchlejšie,“ povzdychla si Lucia Škvareková.

Dcéra bývalej skvelej basketbalistky Zuzany Škvarekovej zaznamenala v súboji o bronz proti švédskemu Alviku 17 bodov a 11 doskokov, no tímu CBK chýbala potrebná rotácia. Hráčky zo striedačky zaznamenali iba štyri body a v závere bol očividný nedostatok síl.

„Herne sme na súperky mali, ale nevychádzali nám koncovky zápasov. Prejavila sa aj spomínaná únava, ale určite sme mohli potiahnuť ešte o kúsok viac. Miestami to vyzeralo tak, že to už niektoré dievčatá vzdali a ak chcete uspieť v takýchto zápasoch, tak musí bojovať celé družstvo,“ zamyslela sa 17-ročná hráčka CBK.

Pre mladý košický tím bolo účinkovanie na finálovom turnaji každopádne obrovskou skúsenosťou.

„Bola to pre nás veľká príležitosť zažiť zápasy, ktoré už možno mnohé z nás nikdy nezažijú. V sedemnástich sme nastúpili proti súperkám z Lotyšska či Švédska a z pohľadu budúcnosti ide o veľkú motiváciu. Videli sme, že potrebujeme trénovať ešte tvrdšie a verím, že nabudúce to zvládneme lepšie,“ dodala s odhodlaním v hlase Lucia Škvareková.

Galéria k článku

Hala ZŠ Juhoslovanská však napokon predsa len slovenskú radosť zažila. Postarali sa o to hráčky MBK Stará Turá, ktorá zdolali vo finále lotyšskú Rigu 54:47.

„Skladám klobúk pre svojim tímom. Pred turnajom sme určite neboli favoritom, veď spoločne s Alvikom sme mali najnižšie družstvá. Vo finále sme si museli poradiť s fyzicky zdatným súperom a v prvej štvrtine sa nám to vôbec nedarilo. Chýbali agresivita v obrane i rýchlosť v útoku. V druhej štvrtine sme začali robiť presne tieto veci a vyhrali sme ju 23:3. Niečo také sa nám ešte tuším nepodarilo nikdy. Pred záverečnou štvrtinou sme viedli o 15 bodov, ale potom prišiel strelecký útlm a bolo to opäť iba o bodík. Veľmi ma teší, že sa potom ukázal charakter dievčat a jasným impulzom bol aj návrat našej kapitánky, ktorá sa vrátila do hry aj napriek bolestivému zraneniu,“ vyzdvihol tréner Starej Turej Tomáš Kačmarik odhodlanie Terézie Kraislovej, ktorú po finále vyhlásili za najužitočnejšiu hráčku turnaja Final Four.

„Podstatný je ten pohár pre Starú Turú. Tá soška pre MVP je iba čerešničkou na torte a odmenou za celoročnú prácu,“ vyslovila sa nesebeckým spôsobom kapitánka zlatého tímu, ktorá si pred niekoľkými dňami užila aj majstrovské oslavy s extraligovým tímom Piešťanských Čajok.

 

Final Four EGBL do 18 rokov:

Zápas o bronz:

Alvik Basket  (Švédsko) – CBK Minibuseuropa Ťahanovce Košice 67:55 (15:14, 20:14, 16:17, 16:10)

Najviac bodov: Curman 21, Levin 17, Hadzirešič 11 – Nigutová 19, Škvareková 17, Šoltésová 7

Finále:

MBK Stará Turá – Riga Centrs U17 (Lotyšsko) 54:47 (5:16, 23:3, 20:14, 6:14)

Najviac bodov: Kraislová 13, Vaľová 11, Dobošová 9 – Rieksta 15, Liepniece 11, Romanovska 8

Komentáre