Basketbalistky CBK odštartovali Final Four prehrou. Nigutová: Odskočili nám trojkami (FOTO)

KošiceŠport

V telocvični ZŠ Juhoslovanská v Košiciach odštartoval finálový turnaj mládežníckej basketbalovej súťaže EGBL dievčat do 18 rokov. V úvodnom súboji si hráčky Starej Turej poradili so švédskym Alvikom 59:43, keď ich strelecky potiahla hlavne autorka 20 bodov Viktória Kubínová.

Hráčky CBK to mali proti robustnej obrane Rigy veľmi ťažké / KOŠICE ONLINE

Basketbalistky usporiadateľského klubu CBK Minibuseuropa Ťahanovce Košice nestačili na hlavného favorita súťaže, ktorým je výber lotyšskej Rigy. Zverenky trénera Vladimíra Karnaya sa však napriek prehre 52:65 prezentovali sympatickým výkonom. V prvom polčase síce prehrávali už o osemnásť bodov, no tri minúty pred koncom tretej tretiny to už bolo 41:42. Záverečná štvrtina sa však predsa len niesla v lotyšskej réžii a senzácia sa tak nekonala.

„Snažili sme sa ubrániť ich podkošovú hráčku, ktorá nám robila najväčšie problémy. Bohužiaľ nám potom odskočili trojkami a druhýkrát sme to už nezmazali. Začali sme sa plašiť, strieľali sme z nevypracovaných pozícií a už nám to nepadalo. Riga je však veľmi silná a celkovo je to pre nás celkom dobrý výsledok,“ zhodnotila zápas najlepšia strelkyňa CBK Radoslava Nigutová.

Košické šance na finále stále žijú, potrebujú však výsledkovo zabrať vo zvyšných dvoch zápasoch proti Starej Turej a Alviku. Dôležitý slovenský súboj je na programe už v piatok o 19.00.

„Verím, že rýchlo zregenerujeme a zvyšné dva zápasy sa pokúsime vyhrať. Hráme doma, máme výbornú podporu divákov a chceme ich teda potešiť aj výsledkami,“ pridala Nigutová.