Bašternák je opäť obvinený za dane

SlovenskoSpravodajstvo

Podnikateľ zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod, kde skrátil DPH vo výške 200-tisíc eur.

Policajný zbor Slovenskej republiky dnes (15.4.) na sociálnej sieti informoval, že opäť obvinili podnikateľa Ladislava Bašternáka. Voči nemu bolo vznesené obvinenie za zločin skrátenia dane a poistného. Bašternák mal v mene spoločnosti podať na Daňovom úrade Bratislava daňové priznanie k DPH za zdaňovacie obdobie február 2013. Podnikateľ však zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod, ktorý spočíval v prevode nehnuteľnosti - bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence, kde skrátil DPH vo výške 200-tisíc eur.

Foto
Ladislav Baštrnák / TASR

Súd 14. marca odsúdil Bašternáka v kauze neodvedenia dane a poistného, a to na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Podnikateľ by si ho mal odpykávať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň mu prepadá majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Bašternák sa sám prihlásil v bratislavskom Justičnom paláci, aby nastúpil na výkon trestu odňatia slobody.

Podľa medializovaných informácií za posledné dva mesiace prepísal viaceré nehnuteľnosti na manželku. Ide o apartmánový dom na Donovaloch, dom na Slavíne, byty a nebytové priestory v komplexe Bonaparte, nehnuteľnosti vo Five Star Residence a na Tupého ulici v Bratislave. Ako uviedol minister spravodlivosti Gábor Gál, prevody majetku však možno napadnúť: „Pozreli sme sa už na to, aké sú možnosti, musí byť vymenovaný správca a už je to v rukách správcu.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre