Betliar hostil historický piknik

VýchodKultúra

Na lúke pred kaštieľom znela hudba, o zábavu pre deti sa staralo divadlo Theátrum a zároveň boli na piknikovej lúke pripravené tvorivé dielne.

Turisti a návštevníci mohli včera cestovať v čase. Stačilo sa zúčastniť historického pikniku v parku pri kaštieli Betliar podľa vzoru aristokratických zvykov. Slovenské národné múzeum - Múzeum Betliar obnovilo tradíciu piknikov pred šiestimi rokmi, aby si všetci, ktorí sa chcú preniesť do časov nedávno minulých, pripomenuli, ako trávila leto urodzená spoločnosť.

„Aj tohto roku boli vítaní všetci, ktorí chcú zažiť nezabudnuteľné chvíle na anglickom trávniku, kde kedysi piknikovala európska smotánka, členovia Andrášiovskej rodiny, ich príbuzní a hostia, ktorí sem väčšinou prichádzali na poľovačky," uviedla manažérka múzea Judita Krajčiová.

Foto
Takto vyzeral piknik v Betliari minulý rok / FB SNM - Múzeum Betliar

Na lúke pred kaštieľom znela hudba, o zábavu pre deti sa staralo divadlo Theátrum a zároveň boli na piknikovej lúke pripravené tvorivé dielne, kde si deti mohli vyskúšať svoje zručnosti pod vedením skúsenej výtvarníčky. „Naši najmenší návštevníci mali možnosť vyskúšať si aj kostýmy a zapózovať pred fotoaparátom ako princezné a rytieri," priblížila Krajčiová.

Okrem vlastných pochúťok z prinesených piknikových košíkov boli pripravené aj regionálne produkty. „Každý, kto prichádzal na piknik oblečený v dobovom kostýme, získal voľnú vstupenku na prehliadku kaštieľa," dodala.

 

Zdroj: TASR

Komentáre