Betonárske auto zlomilo mostík v Levočskej doline. Vyše 30 ľudí bude mať komplikácie

VýchodSpravodajstvo

Mesto vyhlásilo mimoriadnu situáciu.

Mostík v Levočskej doline nevydržal ťarchu domiešavača plného betónu. Zlomil sa a ťažké auto zostalo zakliesnené v potoku. Dopravné značky pred mostom zakazovali vjazd autám ťažším ako 16 ton, čo vodič nerešpektoval.

Veliteľ zásahu Martin Vaľko z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Levoči informoval, že spolu s kolegami najprv zabezpečil miesto pred pohybom cudzích osôb:

„Na miestnom potoku sme potom za pomoci sorpčných hadov vytvorili nornú stenu, a to pre prípadný únik nafty z vozidla pri jeho vyprosťovaní.“

Zástupca primátora Levoče Pavol Papcún vysvetlil, že v meste zasadol krízový štáb a vyhlásil mimoriadnu situáciu. V lokalite za spadnutým mostom totiž podľa jeho slov bývajú ľudia:

„Určitá časť Levočskej doliny zostala odrezaná bez prístupu motorovými vozidlami. Týka sa to 32 osôb, ktoré majú v tejto časti evidovaný trvalý pobyt. Navyše, sú tam aj chaty a penzióny.“

Mesto Levoča urgentne zabezpečí náhradné dočasné premostenie a napokon postavenie nového mosta. Škodu bude vymáhať od prevádzkovateľa domiešavača.  

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre