Biden sa opäť nakazil koronavírusom

SvetKoronavírus

Momentálne je v karanténe.

Americký prezident Joe Biden mal po druhýkrát pozitívne výsledky testu na ochorenie COVID-19. Napriek tomu, že sa podľa vlastných slov cíti celkom dobre, opäť je v izolácii. Biely dom vyhlásil, že hlava štátu zatiaľ nemá žiadne príznaky koronavírusu.

„Biden mal v sobotu (30.7.) ráno pozitívne výsledky antigénového testu a znovu začne prísne izolačné procesy. V skutočnosti ide o recidívnu pozitivitu,“ uviedol lekár prezidenta Kevin O'Connor s tým, že pacienti liečení liekom Paxlovid vrátane Bidena sa síce zbavia vírusu, ale po ukončení liečby majú pozitívny výsledok testu.

Foto
Biden sa cíti dobre / TASR

Síce celkový zdravotný stav šéfa Bieleho domu je dobrý, je najstarším americkým prezidentom, aký bol kedy zvolený. Práve jeho vek zvyšuje obavy z následkov ochorenia COVID-19.

Biely dom pripomenul, že Biden je plne zaočkovaný a doposiaľ dostal dve posilňujúce vakcíny proti koronavírusu. Prvýkrát bol pozitívne testovaný vo štvrtok 21. júla, pričom mal mierne príznaky. V súlade s pravidlami Bieleho domu, ktoré sú prísnejšie ako nariadenia Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, Biden bude v karanténe, až pokým jeho výsledky testu skončia s negatívnym výsledkom.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre