Bomba sa otestoval pred majstrovstvami sveta, Exnerová šokovala samu seba (FOTO)

KošiceŠport

Toľko dokonale vypracovaných tiel pohromade sa len tak často nevidí. V košickom Jumbe sa v rámci súťaže naturálnej kulturistiky Golden Era Natural zišlo 57 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Česka i Španielska. V rámci 37 kategórií sa predstavili kulturisti, fitnesky a reprezentanti iných príbuzných disciplín zameraných na formovanie postavy.

Foto
Barbora Exnerová s pro kartou / KOŠICE ONLINE

Popri ostrieľaných pretekároch sa objavilo aj množstvo nových tvárí, pričom viaceré sa prezentovali v tom najlepšom svetle. Priam senzačný nástup na veľkú scénu zaznamenala Záhoráčka Barbora Exnerová, ktorá ovládla open kategóriu fitnesiek a vybojovala si nomináciu na majstrovstvá sveta v kategóriách Sport Model a Fitness Model.

„Na takejto súťaži som bola prvýkrát a určite som teda nečakala, že vyhrám. Stále v sebe potláčam emócie, pretože moja radosť je obrovská a úprimná. Dôjde mi to až postupne. Je to síce klišé, ale ja som naozaj príjemne šokovaná. Moje sebavedomie je totiž extrémne nízke a neverila som si ani na umiestnenie, nieto ešte na prvé miesto,“ usmievala sa fitneska z Brodského, ktorá získala okrem zlatej medaily i bonus v podobe pro karty. Tá jej otvára úplne novú dimenziu súťaženia.

„S pro kartou som vôbec nepočítala a musíme sa teda poradiť s trénerom. Určite to však potešilo a je to motivácia do budúcnosti,“ poznamenala šťastná víťazka, ktorá mala v hľadisku silnú podporu najbližších. Bezprostredne po súťaži sa už nevedela dočkať kalorických dobrôt. „Na to som sa tešila dva týždne. Veľmi sa teším na dobré jedlo. A či bude aj nejaká špeciálna odmena? Na to sa musím opýtať môjho priateľa,“ pridala so širokým úsmevom.

Galéria k článku

Príležitosť ukázať sa domácemu publiku využil košický šampión Jozef Bomba. Nestarnúci bodybuilder absolvoval súťaž Golden Era Natural predovšetkým kvôli potvrdeniu miestenky na novembrové majstrovstvá sveta v talianskej Perugii.

„Pripravoval som sa zodpovedne, ale moja forma ešte nebola úplne ideálna. Toto bola len nominačná súťaž na MS a tip top by to malo byť práve tam. Teraz som sa len potreboval zúčastniť, aby som mal od štátu preplatenú cestu a ubytovanie,“ vysvetlil ochrankár z košického letiska, ktorý sa momentálne nachádza v záverečnej fáze prípravy na svetový šampionát. „Teraz sa ešte dobre napapkám, pretože mám za sebou odvodňovanie. Zjem všetko, čo nájdem. Biftek, klobásu i zmrzlinu. Potom sa však opäť pustím do poctivej prípravy a odvodňovať začnem týždeň pred svetovým šampionátom.“

Foto
Jozef Bomba ukázal formu pred majstrovstvami sveta / KOŠICE ONLINE

Jozef Bomba vystupuje na súťažných pódiách už 35 rokov, no v rodných Košiciach sa predstavil len piatykrát v kariére.

„Nechcel som teda sklamať a domáce preteky ma vždy bavia,“ pousmial sa kulturista súťažiaci v kategórii Masters nad 60 rokov. Pri pohľade na jeho postavu by mu takýto vek hádal iba málokto. „Vek nezastavíte. Svalstvo je ešte trénované, ale na pokožke je vek vidieť. Kulturistiku však beriem stále vážne a po každých pretekoch ma zaujíma hlavne odozva trénera a mojej priateľky Renátky. Ak sú spokojní oni, tak som spokojní aj ja.“

Väčšina jeho rovesníkov už s kulturistikou skončila, no Bomba motiváciu nestráca. Na blížiace sa majstrovstvá sveta sa teší, ako keby išlo o jeho prvé preteky.

„Pre mňa sú každé takéto súťaže radosť. Teším sa na stretnutie so starými majstrami a oživenie pekných spomienok. S borcami z iných krajín sa poznáme dlhé roky zo súťaží i sociálnych sietí. Majstrovstvá sveta budú teda akousi párty,“ pousmial sa J. Bomba, ktorý vycestuje do Perugie s najvyššími cieľmi. „Mám päť titulov majstra sveta a tento rok som sa stal majstrom Slovenska i Európy. Bolo by teda krásne zavŕšiť zlatý hetrik. Spokojný však budem s akoukoľvek medailou. A potom doprajem telu generálku a pôjdem na operáciu kolena. Odkladám ju už totiž dlhší čas.“

Komentáre