Boston s Chárom už len krok od finále, medvede víťazne aj na ľade Caroliny

SvetŠport

Finále play-off Východnej konferencie NHL: Carolina - Boston 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) - stav série 0:3.

Hokejisti Bostonu so slovenským kapitánom Zdenom Chárom sú už veľmi blízko postupu do finále bojov o Stanleyho pohár v NHL. Boston v utorok zvíťazil na ľade Caroliny 2:1 a v sérii finále Východnej konferencie vedie už 3:0. O postupe do finále môžu zverenci trénera Brucea Cassidyho rozhodnúť už vo štvrtok, keď sa hrá opäť na ľade súpera v Raleighu.

Zdeno Chára absolvoval svoj šestnásty zápas v tohtoročnom play-off s vyše 22-minútovou porciou minút na ľade vrátane takmer päť a pol minúty v oslabení. Jaroslav Halák sa opäť nedostal do bránky Bruins, útočník Peter Cehlárik figuroval medzi náhradníkmi.

Za víťazný tím skórovali v druhej tretine v rozpätí piatich minút v 22. a 27. min Chris Wagner a Brad Marchand, na konečných 1:2 z pohľadu Hurricanes upravil v 33. min Calvin de Haan. Marchandov víťazný gól v presilovke bol jeho šiesty v aktuálnom play-off, na konte má už 16 bodov a je druhý najproduktívnejší hráč vyraďovacej časti za 19-bodovým Loganom Couturom zo San Jose. Fín Tuukka Rask v bránke Bruins mal 35 zákrokov, 20 už v prvej tretine. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Na snímke útočník Bostonu Brad Marchand (v strede) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól / TASR / AP

„Rask našiel svoj pokoj a koncentráciu. Momentálne je úžasný a práve on je dôvod, prečo sme sa dostali až tak ďaleko," povedal skúsený útočník Bostonu Patrice Bergeron na oficiálnom webe NHL. „Vyrukovali sme na súpera s tým, s čím sme chceli, ale nefungovalo to. Som však hrdý na to, ako sme si počínali v tomto stretnutí," skonštatoval tréner Caroliny Rod Brind´Amour.