Boston s Halákom v bránke prišiel v Pittsburghu o predĺženie 19-zápasovej série s bodmi

SvetŠport

Pittsburgh - Boston 4:2 (2:0, 1:1, 1:1).

Séria zápasov so ziskom aspoň jedného bodu hokejistov Bostonu v zámorskej NHL sa skončila na čísle 19. Domácemu Pittsburghu podľahli 2:4 v nedeľňajšom stretnutí. V zostave Bruins dostali šancu všetci traja Slováci, ktorí figurujú na súpiske. Brankár Jaroslav Halák odchytal celé stretnutie a vykryl 33 z 36 striel súpera, rodák z Bratislavy prišiel o predĺženie osobnej bilancie piatich víťazstiev po sebe. Kapitán Zdeno Chára absolvoval 19:09 min, získal plusový bod a prezentoval sa 1 strelou na bránku, troma "hitmi" a sám tiež zablokoval jeden strelecký pokus súpera. Útočník Peter Cehlárik odohral 14:09 min a takisto svoje štatistiky obohatil o jeden plusový bod, 4 strelecké pokusy a 1 zablokovanú strelu domácich.

Úvodný gól Bostonu strelil v 25. min počas presilovej hry český útočník David Krejčí, keď znížil na priebežných 1:2. Presadil sa vo štvrtom dueli po sebe. Bodová séria Bruins je druhá najdlhšia v histórii klubu, ešte lepšou bilanciou sa mohli hráči Bostonu pochváliť v sezóne 1940/1941, vtedy bodovali v 23 zápasoch po sebe. „Skoro každý o tom v ostatných dňoch hovoril. Snažili sme sa to nejako nevnímať a ísť od zápasu k zápasu. Išlo o ďalšie dva body do tabuľky. Žiaľ, v Pittsburghu sa nám nepodarilo uspieť," hodnotil podľa nhl.com Krejčí.

Hridnom Penguins bol brankár Matt Murray, ktorý zneškodnil 39 striel hostí. „Hráme o play-off, takže každý zápas je pre nás veľmi dôležitý. Vyraďovacia fáza sa blíži, a tak to aj vyzerá na ľade. Už nebude záležať na tom, proti komu budeme hrať, všetky stretnutia budú mimoriadne náročné," povedal 24-ročný kanadský gólman.

Bostonu patrí druhé miesto v tabuľke Východnej konferencie NHL, na čele je suverénna Tampa, ktorá má náskok 15 bodov. „V prvej tretine bol súper lepší v osobných súbojoch, z čoho vzišli aj góly. Potom sme sa do toho dostali, druhá tretina už bola lepšia. Bol to ťažký zápas," uviedol tréner Bruins Bruce Cassidy.

Jaroslav Halák / TASR / AP

Sumáre

Florida - Detroit 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly: 7. J. Brown (Brouwer, Pysyk), 10. J. McGinn (Ekblad, Borgström), 29. Vatrano (Ekblad, Hoffman), 42. Huberdeau (Dadonov, Barkov), 43. Hunt (Sheahan, Weegar), 48. Barkov (Huberdeau, Weegar) - 33. Vanek (Nielsen)

Washington - Winnipeg 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Bäckström (Carlson, Kempný), 35. Hagelin (Dowd), 60. Eller (T. Wilson, Orlov) - 7. Perreault (Roslovic, Copp)

Pittsburgh - Boston 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 2. Bjugstad (Hörnqvist, Simon), 14. McCann (Blueger), 37. Guentzel (Crosby, M. Pettersson), 60. McCann - 25. Krejčí (Heinen, Marchand), 59. J. Moore (Coyle, Heinen)
Jaroslav Halák absolvoval celý zápas a chytil 33 z 36 striel súpera, Zdeno Chára 19:09 min, +1, 1 strela na bránku, 3 "hity", zablokoval 1 strelu súpera, Peter Cehlárik (všetci Boston) 14:09 min, +1, 4 strely na bránku, zablokoval 1 strelu súpera

Calgary - Vegas 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Góly: 3. Mangiapane (Hathaway, Hamonic), 8. Backlund (Frolík, M. Tkachuk), 19. M. Tkachuk (Frolík, Giordano), 40. Backlund (R. Andersson, Czarnik), 56. M. Tkachuk (Backlund, Frolík), 58. M. Tkachuk (Frolík) - 15. Pirri (Tuch, Eakin), 21. R. Smith (W. Karlsson, Theodore), 22. Mark Stone (Paul Stastny, Pacioretty)

Anaheim - Los Angeles 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Sprong (Getzlaf), 53. Silfverberg - 7. D. Brown (Forbort, Doughty), 11. Clifford (Lewis, LaDue), 17. Grundström (A. Kempe, Toffoli)